Háčkované prostírání na stůl se vrací

Prostírání na stůl je dnes možné volit v různých zajímavých variantách. Volit lze jak barevné, tak tvarové variace konkrétních typů prostírání. Bez větších problémů lze takto sehnat prostírání dle vlastního vkusu. V posledních letech se pomalu, ale jistě začíná vracet klasické háčkované prostírání, které bylo doménou našich babiček. Tento typ prostírání je ovšem poměrně vkusný a zajímavý. Stačí se jen podívat na konkrétní typy a mžete mít o svém novém prostírání jasno.

V supermarketu neuspějete!

Háčkované prostírání si určitě nejde své místo prakticky v jakémkoli interiéru. Nejčastěji se volí především do konkrétního obývacího pokoje, který disponuje nějakým konferenčním stolkem. Tady je vhodné volit skutečně jemné motivy. Ideální je také prostírání, které svými rozměry nijak celkově nezatíží celkový dojem z pohledu na stůl. Určitě lze volit klidně i pouhé malé druhy prostírání, které vypadají jemně a vkusně. V supermarketu takovéto prostírání určitě nekoupíte.

Bílé háčkované prostírání

Bílé háčkované prostírání je neskutečně jemné a rozhodně není problém jej volit v různých tvarových variacích. Důležitý je výběr celkové velikosti jednoho očka na konkrétním prostírání. U větších oček již může prostírání vypadat poněkud staromódně. Menší očka ale mohou zajistit opravdu zajímavý vzhled háčkovaného prostírání.

Barev se nemusíte bát

Hodně spolu souvisí i prostírání a ubrusy. Pokud zvolíte háčkované prostírání, pak by tomu měl odpovídat i samotný styl konkrétního ubrusu. Optimálně by tento ubrus měl být také háčkovaný anebo vzhledově kompaktní. Mnohdy lze situaci řešit i jeho celkovou absencí. Ubrus určitě není na moderním stole žádnou nezbytností, bez které by se situace nemohla obejít. Mnohé moderní jídelní stoly jsou krásné samy o sobě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.