bílý plot

Netradiční bílé ploty a oplocení

Oplocení dnes není určitě před každým domem zapotřebí a lidé často řeší pouze oplocení a ploty okolo samotného domu. Tady většinou postačí klasické drátěné ploty, jež jsou ještě navíc poplastovány. Před domem by ale plot měl být jak z hlediska celkového designu exteriéru, tak i z pohledu toho, že vaše domácí zvíře nebude utíkat směrem na ulici. Vybírat je možné před dům prakticky jakékoli typy plotů. Ne každý chce mít ale betonové ploty, anebo plastové ploty či jiné. Naším tipem jsou u nás poměrně netradiční bílé ploty.

Bílý plot oživí vzhled domu

Hezký bílý plot dokáže skvěle oživit celý exteriér před domem. Rozhodně není od věci pořídit si tento plot v sytě bílé barvě, která je schopna upoutat pozornost. Funkčně bílé ploty také mohou odpovídat určitým požadavkům a standardům. Pokud ale budete mít doma malé zvíře, pak bude zapotřebí volit podezdívku. Bílé ploty mohou být ostatně i okolo celého domu.

Bílé ploty je zapotřebí udržovat

Jestliže se rozhodnete pro bílý plot, pak musíte nutně počítat s tím, že bude nutné jej udržovat ve stavu, který by měl odpovídat tomu, že je plot fakticky nový. Plastové ploty jsou navždy a není nutné je nijak udržovat. Bílý plot ovšem musí být udržován v pravidelných intervalech. Ideální je plotovky čas od času ohoblovat a kompletně natřít. Volit je na tento plot vhodné spíše syntetické barvy, které jsou schopny efektivně odolat větru a dešti.

Výška bílého plotu je individuální

Jinak je zapotřebí zvolit si i celkovou výšku bílého plotu, která může být také ryze individuální. Rozhodně není zapotřebí se nějak ohlížet na to, že by plot musel být maximálně vysoký. Hezké jsou i nízké jednoduché bílé ploty, které pouze určitým způsobem ohraničují celkovou plochu pozemku. Funkčně ovšem tyto ploty nemusí být nijak extrémně účinné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *