Aku vrtačka a její výběr

Nákup kvalitního nářadí by se bezesporu neměl v žádné domácnosti podceňovat. Základem každé dílny je bezesporu spolehlivá aku vrtačka. Ta je schopna bez větších potíží obstarat základní úkony týkající se vyvrtání anebo šroubování vrutů či klasických šroubů. Rozhodně je možné říct, že kvalitní aku vrtačka dokáže vrtat i do železa a pevných materiálů. Podívejme se tedy podrobněji na výběr tohoto nářadí podle několika základních aspektů. Cena aku vrtačky není úplně nízká, a tak není od věci si říct, co by mělo rozhodovat o její koupi.

Baterie jako základ vrtačky

V první řadě je zapotřebí u jakékoli aku vrtačky prověřit celkový objem aku baterie a také si přečíst recenze o konkrétních typech vrtaček. Ty jsou schopny prozradit, jak na tom vrtačka z hlediska baterie je. Ideální je vrtačku zakoupit a zkusit s ní vrtat delší dobu. Ihned tak uvidíte, jak na tom skutečně baterie je. Existuje ale i zkoušečka baterií, jež prozradí celkové maximální nabití.

Značka vrtačky

U značek aku vrtaček je taktéž vhodné se pozastavit, jelikož některé značky vypadají z hlediska kvality velmi dobře. Pokud chcete opravdu profesionální vrtačky, pak je ideální volit značku Narex. Tato značka ale bude odpovídat kvalitou i ceně. Aku vrtačka Narex vyjde cenově klidně i na 3000 korun. Jestliže budete chtít spíše kompromis mezi cenou a kvalitou, pak se jeví jako ideální značka Black&Decker. Ta vyjde klidně i kolem 1000 korun. Zajímavou volbou je i vrtačka aku Bosch. U prvně jmenované značky Narex je typické to, že je složena ryze z kovových součástek, které časem nebudou poničeny.

Materiály použité na výrobu vrtačky

Materiály jsou typické zejména v plastovém provedení. U opravdu levných vrtaček jsou typické zejména opravdu levné materiály plastového charakteru, které nevydrží nijak dlouhou dobu. Klasické plastové díly dražšího typu mohou klidně vydržet velmi dlouhou dobu.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *