Rekonstrukce bytového jádra z pohledu přípravy

Revitalizace panelových bytových domů je v současnosti v plném proudu. Zapotřebí je ovšem rekonstruovat nejen fasádu konkrétního domu, ale především bytová jádra. Ta jsou nejčastěji v doslova dezolátním stavu. Umakart, který se stal po několik let jejich základem, rozhodně není schopen vydržet až tak dlouhou dobu, a tak je nezbytné, aby byl vyměněn. Umakartové jádro také nevypadá příliš vzhledně. Možností rekonstrukce bytového jádra je pochopitelně velká spousta, nicméně ideální je se na rekonstrukci předem připravit a zjistit si, co vše je zapotřebí.

Stavební povolení bude nezbytné

U každé rekonstrukce bytového jádra je zapotřebí stavebního povolení anebo ohlášení stavby. Vše se pochopitelně odvíjí od celkového rozsahu rekonstrukce bytového jádra. Ohlášení stavby ovšem většinou musí stačit. Povolení nebudete potřebovat pouze tehdy, jestliže bude tvar konkrétní rekonstruované místnosti stejný, což se ale stává málokdy. Jestliže budete řešit rekonstrukci na klíč, pak se o povolení může postarat přímo konkrétní firma, která bude realizaci řešit.

Na klíč, anebo svépomocí?

Rekonstrukce bytového jádra je samozřejmě z hlediska rychlosti ideální na klíč. Pokud nemáte kde jinde bydlet a potřebujete jádro rekonstruovat co možná nejrychleji, pak je nejvhodnější využít služeb profesionálů. Optimální je uzavřít s nimi smlouvu o dílo. Není-li tomu tak, pak zvládne bytové jádro přestavět klidně i parta zedníků. Ti vám ale nedají záruku na to, že skutečně vše splní v požadovaném termínu. Vy na ně ostatně taky žádný bič mít nebudete!

Vše musí být předem připravené

Než přistoupíte k rekonstrukci, měli byste mít promyšleny následující body:

–    celkový nový vzhled interiéru
–    použité materiály na přestavbu
–    celkový rozpočet rekonstrukce
–    kdo bude rekonstrukci realizovat
–    délka trvání rekonstrukce bytového jádra

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *