Grilovat můžete i ovoce. Jaké se k tomu hodí nejvíce

gril

K období léta patří kromě koupání a cestování neodmyslitelně také grilování. Ne vždy však musíte grilovat pouze maso. Mezi oblíbené pochoutky z grilu patří i ovoce. Obecně platí, že mezi nejvhodnější ovoce na gril patří ty plody, které obsahují málo vody. Meloun tedy negrilujte, vezměte si na gril raději banán anebo ananas, nebudete litovat.

Čistý gril

Před samotným grilováním ovoce se vždy ujistěte, že je gril dostatečně čistý od předešlého grilování masa. Bakterie ze syrového masa by mohly ovoce nevhodně kontaminovat škodlivými bakteriemi. Na mírně rozpálený čistý gril potom pokládejte podélně rozpůlený banán nebo kolečka ananasu. Vždy si hlídejte nastavenou teplotu, prudké grilování není pro ovoce vhodné.

Vhodné pro grilování jsou i jablka, meruňky a broskve. Pro ty co mají rádi alkohol může být vhodné předchozí marinování v rumu. Kousky vybraného ovoce namarinujte v rumu a medu. Nemusí to být nutně jen banán, nebo ananas. Na špejli si rozhodně můžete napíchnout i jiné namarinované ovoce.

Ovoce ponechte před grilováním v marinádě po dobu alespoň 2 hodin. Při marinování je důležité, aby ovoce bylo zanořené opravdu po dobu alespoň dvou hodin, vstřebá tak lépe aroma rumu i medu.

broskve

Foto: Pixabay

Co s grilovaným ovocem

Ovoce, které ugrilujete, můžete podávat jako dezert bez dalších úprav a dochucování. Přichutit ho ale lze karamelem, vařenou čokoládou nebo třeba šlehačkou a sypanými ořechy. Případně lze ovoce připravovat nějakým zajímavým způsobem.

To může být třeba případ banánu. Obalte ho v cukru a čokoládě, potřete máslem a poté ho zabalte do alobalu. Teplem se cukr přemění na karamelovou chuť, která se báječně spojí s rozteklou čokoládou, která dodá dezertu tu pravou, báječnou letní chuť.

Zdroje informací: https://www.lidovky.cz/relax/dobra-chut/na-grilu-si-pripravite-i-dezert-uz-jste-zkouseli-grilovat-ovoce.A170727_110558_dobra-chut_ele

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/394031-ozkouseli-jste-ovoce-na-grilu-prinasime-sest-bozskych-receptu

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.