Formičky na led

Formičky na led využijete i jinak

Přinášíme vám neobvyklé nápady, jak využít už zmíněné formičky na led. Dá se říci, že jsou nepostradatelné snad v každé kuchyni, především v létě. Napadlo vás, ale že se tyto formičky dají využít i jinak než do nápoje, který máte rádi?

Ledová káva

Stačí, když do formiček na led nalijete kávu, necháte zmrazit a potom už jen přidáte do mléka. Je to velmi jednoduchý tip, který se vám přes léto určitě bude hodit. 

Teď zase tip na něco slaného

Má k vám přijít kupříkladu návštěva nebo si chcete upéct něco jen tak? Jestli ano, určitě doporučujeme vyzkoušet tento recept.

Formičky na led

Formičky na led: Foto Radek Štěpán

Co k tomu potřebujeme?

– rozválené listové těsto, můžete použít i těsto na pizzu,

– mini kuličky mozarelly,

– šunku, kterou si nakrájíme na kostičky,

– bazalku či jiné vaše oblíbené bylinky,

– a nakonec už jen cherry rajčata, ta si překrojíme na poloviny.

Postup je jednoduchý

Formičku na led si poprašte moukou, rozdělte si plát těsta na dvě poloviny. Jednu polovinu vložte na formu a vtlačte do otvorů. Do každého otvoru dále vložte přísady, které jsou napsané nahoře. Kupříkladu kuličku sýra, bazalku či jiné koření, šunku nakrájenou na kostičky a cherry rajčátko. Vše dále překryjte druhým plátem těsta.

Po povrchu pak přejeďte válečkem, pláty těsta by se měly pořádně spojit a následně okraje odstraňte. Formu s těstem vložte na 2 hodinky do mrazáku. Po uplynutí této doby těsto jen vyklopte z formy, nakrájejte na kostičky, vložte na plech a pečte na 180 stupňů, půl hodiny.

Formičky na led

Formičky na led: Foto Radek Štěpán

Víno

Pokud vám zbylo bílé či červené víno, můžete ho zmrazit ve formičkách na led. A potom je lze použít třeba při vaření jakýchkoliv omáček.

Zmrzlina bez kalorií

Ano, i obyčejný jogurt se dá zmrazit, hlavně jestli má krátkou trvanlivost. Stačí jen jogurt nalít do formičky na led a nechat zmrazit. Je to super tip na zdravou a výbornou zmrzlinu, která se vám bude hodit především v létě.

Formičky na led: Náhledové foto Radek Štěpán

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

4 komentáře

 1. veselý kaktus Odpovědět

  „Víno
  Pokud vám zbylo bílé či červené mýdlo, můžete ho zmrazit ve formičkách na led. A potom je lze použít třeba při vaření jakýchkoliv omáček.“

  je třeba se nejprve umět rozhodnout mezi vínem a mýdlem.
  já znám jen mýdlovou operu, ale omáčku?! hmm…, tak nevím, přišel jsem o něco?! 😀

 2. Marcela Odpovědět

  VÍNO
  Pokud vám zbylo bílé či červené mýdlo, můžete ho zmrazit ve formičkách na led. A potom je lze použít třeba při vaření jakýchkoliv omáček.

  Dobrý den, článek fajn, ale docela mě tam zarazilo to bílé či červené mýdlo do omáček :o)) ….. !!!!

 3. v.kom Odpovědět

  Radek opět nezklamal! Kdesi opsal a ani si po sobě nepřečetl, takže nám radí, abychom omáčku dochucovali zmraženým bílým nebo červeným mýdlem!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *