Hypotéky

Financování domácnosti pro rok 2018: Jak jsou na tom ceny hypoték, pojištění a investice do nemovitostí

Ať už bydlíte ve svém, anebo sháníte nové bydlení, rozhodně musíte řešit finance. Jakousi klasiku představují především půjčky na bydlení. Těm vévodí hypotéky a klasické standardní či překlenovací úvěry ze stavebního spoření. Dále je zapotřebí pojistit jak samotnou nemovitost, tak vozový park, případně další záležitosti. Že spíše přemýšlíte o investicích do nemovitostí? I tady je zapotřebí mít se na pozoru. Jaké jsou letošní trendy ve všech zmiňovaných oblastech? Čtěte dál, podrobně vám je prozradíme v následujících řádcích.

Ceny hypoték půjdou nahoru!

Už poslední měsíce uplynulého roku jednoznačně ukázaly, že ceny hypotečních úvěrů budou stoupat. Teď se jedná pouze o to, jak rychle. Klesající počet uzavřených hypotečních smluv souvisí mimo jiné také se zvyšováním cen objektů, jež jsou aktuálně na prodej. Problém spočívá i ve zpřísnění pravidel pro uzavření úvěru. Takové 100% hypotéky se už dávno staly minulostí. Většinou lze získat hypoteční úvěr maximálně ve výši 80 % hodnoty zastavené nemovitosti. Paradoxně se ale letos setkáme se zvýšením objemu jednotlivých hypoték. Ekonomická situace je u nás totiž stabilní a kontinuálně se zlepšuje.

Pojištění skoro beze změn

Pojištění domácnosti se nijak výrazně nezmění. V podstatě totožná situace nastane u životního pojištění. Naopak je zapotřebí počítat se zvýšením kvality služeb v těchto oblastech. A co třeba takové povinné ručení? V minulém roce se nově začala cena odvíjet od celkového počtu ujetých kilometrů. Zákazníci jako takoví ale na tyto novoty nijak výrazně nereagovali, takže situace zůstala stejná i v této oblasti.

Výhled u investic je skeptický

Hodláte realizovat investování do nákupu nemovitostí? Pak byste měli spíše přibrzdit. Investice podle všeho nebudou nijak prodělečné, nicméně extra velký progres také nečekejte. Mnohem více se toho napovídá v případě kryptoměn. I ty jsou ovšem aktuálně v útlumu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *