Krb

Jak na nákup krbové vložky s teplovodním výměníkem

Správně zvolený výkon je u všech krbových kamen to nejdůležitější, co musíte vzít při nákupu v úvahu. A při výběru krbové vložky s výměníkem to platí dvojnásob.  Máme dva druhy krbových vložek s výměníkem, dnes se však zaměříme na teplovodní krbové vložky s výměníkem.

Krbové vložky s teplovodním výměníkem a jejich výhody

Krbová vložky s teplovodním výměníkem přináší velkou úsporu dřeva a vyšší účinnost spalování, která přesahuje až 90 %. Krb s krbovou vložkou je bezpečnější. Oproti krbovým kamnům, má krbová vložka možnost velkého topeniště, nabízí totiž možnost přikládání větších polen. Krbovou vložku s výměníkem můžete navíc propojit s plynovým či elektrickým kotlem a vzájemně je střídat. Krbová vložka se také napojit na vytápění podlah.

Při výběru vše předem přeměřte

Zjistěte, jaký je průměr komína. Ideálně by měl být stejný s krbovou vložkou. Další položku, kterou musíte zjistit je tah komína. Tah je totiž klíčovým bodem správné funkce krbu.  Pokud si nejste jisti, zavolejte si na pomoc odborníka. Ten vše přesně vyměří, spočítá a poradí jakou krbovou vložku zvolit. Zda budou vhodné krbové vložky s teplotním výměníkem do 10 kw nebo třeba větší. Rozhodující je také výběr výrobce a prodejce. Jen solidní a kvalitní výrobce i prodejce poskytnou odpovídající servis spolu se záručními a pozáručními službami.

Co nesmí chybět?

Aby byl požitek z tepla, jak pocitově, tak finančně co největší, volte nejmodernější vybavení. A to takové, které zvyšuje účinnost a také ochrání vaše zdraví i majetek. Toto  vybavení bude opatřeno bezpečnostními prvky. Jedná se o externí přívod vzduchu – CPV, kdy se potřebný vzduch nasává zvenku a není potřeba často větrat. Terciální spalování, které umožňuje dokonalé spalování i zbytkových plynů. Dále systém vedení spalin Double Spin zvyšující stabilitu, účinnost hoření a také ekologičtější provoz díky emisím. Nakonec antireflexní sklo. To díky své unikátní úpravě odráží teplo zpět do topeniště a zvyšuje tak i účinnost vytápění.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *