Žehlička

Čištění žehličky nemusí být složité

Znáte to, stačí špatně odhadnout materiál a hned máte na žehličce napečený kousek tkaniny. V horším případě se vám ještě podaří ji nažehlit na jiný kus oblečení. A jak takovou pohromu odstranit? Jak na čištění žehličky snadno rychle? To vám poradíme v dnešním článku.

Důležitý je i typ žehličky

Pokud se necítíte na experimentování v čištění žehličky, zakupte si v drogerii speciální čistící prostředek určený na žehličky. Ovšem před tím, než prostředek koupíte, se ujistěte, že se jedná o prostředek na čištění napařovací žehličky, čištění teflonové žehličky nebo na čištění žehličky s keramickou plochou. Zkrátka si ověřte, zda čistící prostředek je určen pro váš typ žehličky.

Využití domácích produktů

Nejlépe se domácími prostředky čistí žehličky s nerezovou plochou. A vždy platí to, že čím dříve připálené místo začnete čistit, tím lépe. Mezi domácí čističe vhodné i na žehličky patří zubní pasta, ocet a sůl.  Zubní pasta je jemná a zároveň účinná. Stačí nanést trochu na hadřík a očistit. Pokud není připálenina staršího data, měla by pasta ihned pomoci.  Pro čištění za pomocí octa budete potřebovat plátěný hadřík a ocet. Necháte ohřát žehličku a následně přejíždějte po hadříku namočeném v octě. V případě, že nepomůže ani ocet, použijte sůl, ale tu opravdu až jako poslední možnost. Hrozí totiž poškrábání nerezové plochy.  Nasypte sůl na hadřík a pak přejíždějte rozehřátou žehličkou po soli. Zároveň otírejte hrany žehličky třeba o noviny. Hlídejte si však, aby se sůl nedostala dovnitř žehličky.

Čistění žehličky od vodního kamene

Moderní žehličky už obsahují samočistící funkci, která zbavuje žehličku vodního kamene. Do žehliček bez této funkce se používala destilovaná voda, takže by k vodnímu kameni ani dojít nemělo. Jestliže se vám, ale podařilo žehličku zaneřádit můžete použít ocet. Do kontaktu s octem se může dostat pouze žehlicí plocha. Na to nezapomínejte. Žehličku postavte žehlící plochou třeba do plastového umyvadla a přilijte ocet tak, aby byla žehlící plocha ponořená. Na vyčistění by měla stačit hodina.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *