Elektrocentrála Scheppach SG 950

Elektrocentrála Scheppach SG 950

V místech, kde není dosah elektřiny, je zapotřebí kvalitního zdroje. Optimální volbou jsou pochopitelně nejrůznější elektrocentrály, které jsou schopny bez větších problémů dodat proud tam, kde chybí. Klasikou je zejména elektrocentrála Honda, která je k dostání v nejrůznějších variantách. Pravda je ale taková, že v případě úspory není od věci sáhnout i po některých levnějších modelech. Typický je v tomto ohledu zejména moderní výkonná elektrocentrála Scheppach SG 950. Právě na ni se soustředíme v následující recenzi.

Charakteristika modelu Scheppach SG 950

V první řadě je zapotřebí uvést základní charakteristiky této elektrocentrály. Pro přehlednost je uvedeme v následujících bodech. Následně se budeme soustředit také na využití tohoto modelu a v neposlední řadě i na motor. Jaké jsou tedy základní data týkající se tohoto typu elektrocentrály?

–          maximální výkon 720 W

–          možnost regulace napájení

–          absence elektrostartu

–          objem nádrže 4 l

–          dvoutaktní motor chlazený vzduchem

–          objem motoru 63 cm3

–          palivem je bezolovnatý benzín

–          doba provozu na 1 nádrž činí 6 hodin

–          spotřeba zhruba 0,7 l/hod při 70% zatížení přístroje

–          rozměry přístroje 36 x 31 x 30,8 cm

–          hmotnost 15,9 kg

Využití elektrocentrály Scheppach SG 950

V první řadě je třeba říct, že Scheppach SG 950 je skvělým pomocníkem pro stavbu. Tento maximálně skladný generátor elektrického proudu se hodí prakticky kamkoli. Bez problémů dokáže obstarat pohon i větších objemnějších strojů. A to vše při minimálního hmotnosti a hlučnosti. Oblíbená je i u majitelů karavanů. Sloužit ale může i u chat či chalup. Bez problémů utáhne i chlazení na pivo.

Kvalitní motor a alternátor

Základem tohoto modelu je kvalitní certifikovaný alternátor zvládající dlouhodobé zatížení. Disponuje i automatickou regulací napětí AVR. Nádrž na 4 litry paliva umožní provoz až 6 hodin, což je luxusní. Dvoutaktní motor je dostatečně silný a zajistí výkon generátoru až 720 W.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *