Palivové dříví

Vytápění interiéru: Tvrdé, či měkké palivové dřevo?

Tuhá paliva se dnes vrací na výsluní, a to především díky ekonomice vytápění a také ryze přírodnímu teplu, jež oheň sálá. Největší tradici má pochopitelně dřevo, které patří mezi ryze přírodní materiály. Jeho skvělá dostupnost a pohodová manipulace s jednotlivými polínky hovoří za vše. Když se k těmto vlastnostem přidá ještě nízká cena, není co řešit. Tedy kromě otázky, zdali volit tvrdé, nebo naopak měkké dřevo. Jak tedy celý problém rozlousknout a kde nakupovat dříví v jakémkoli množství za skvělé ceny?

Měkké dřevo především na roztopení

Měkké palivové dříví se vyznačuje zejména vysokou hořlavostí. Bez větších problémů jednotlivá polínka velmi rychle chytnou a vy budete mít zatopeno. Pokud si navíc nasekáte co nejtenčí třísky, máte vyhráno. Určitě ale nespoléhejte na to, že měkké dřevo dokáže vydržet v kamnech nebo krbu dlouhou dobu. Nikoliv! I proto je k sehnání za nižší cenu, než kolik stojí tvrdé. Na roztopení je optimální, ale pro delší vytápění se vyplatí kombinovat jej s tvrdým dřevem.

Tvrdé dřevo vydrží déle

Jestliže nechcete neustále přikládat, určitě si pořiďte dřevo pocházející z tvrdých dřevin. Ty nejčastěji představuje buk, dub anebo habr. Obecně se prodává nejčastěji dříví z buku. Doba doutnání jednotlivých polen může být velmi dlouhá. Zejména v případě větších kusů se můžete spolehnout na několik hodin trvající sálání příjemného tepla.

Nekupujte vzduch!

Mnohé firmy v současnosti prodávají sypané dřevo. Prostě a jednoduše k vám přijede velké auto a shodí náklad naštípaných polínek, která má uložena na korbě. Vy tak zaplatíte nejen za otopný materiál, ale i za vzduch. Ideální je nákup předem naštípaných polen v paletách, v nichž jsou jednotlivé kusy precizně naskládány. Společnost OPTIMTOP s.r.o. nabízí palety levně a od jedné jediné objednané získáte dopravu zdarma po celé České republice.

Zdroj náhledového obrázku: optimtop.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *