Plastové dveře

Kvalitní plastové dveře se vyplatí

Interiérové i exteriérové dveře jsou věčným tématem a mnohdy se diskutuje zejména o materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Nejčastěji se jedná o plast, hliník a dřevo. Všechny mají své výhody i nevýhody. Pokud si vyberete plast, setkáte se spoustou devíz, o čemž svědčí i velká obliba plastových dveří. V současné době je můžeme spatřit nejen v rodinných domech, ale i jako nedílnou součást firemních areálů či bytovek. Jejich přednosti přehledně shrneme v následujících řádcích.

Vynikající tepelně izolační vlastnosti

U plastových dveří se setkáme s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi. Tepelné úniky z interiéru jsou minimalizovány hlavně díky kvalitním profilům rámu. Ty jsou většinou pětikoomorové. Rám vyplňuje dvojsklo nebo trojsklo, které je v něm pevně ukotveno. Vybírat je ale možné i jiné vhodné výplně. Minimální úniky tepla jsou zajištěny i díky celoobvodovému venkovnímu těsnění, jež se podílí i na vysoké zvukotěsnosti. V interiéru dokážou plastové dveře chránit konkrétní prostor před hlučnými zvuky.

Vzhled, který se neomrzí

Doby, kdy se vyráběly plastové dveře pouze v bílé variantě, jsou již naštěstí dávno pryč. V současnosti si lze vybírat ze spousty zajímavých odstínů právě bílou počínaje a tmavšími hnědými, či dokonce černými barvami konče. Výjimkou nepředstavují ani modely, jež jsou z venkovní strany barevné a z vnitřní bílé. Dveře se mohou pochopitelně barevně ladit do stejného odstínu jako okna. Zapomenout nelze ani na barevnou a tvarovou stálost plastu, o níž třeba u dřeva mnohdy hovořit nemůžeme.

Příznivá cena

Velkou výhodou plastových dveří je také jejich nízká pořizovací cena. Oproti dřevěným či hliníkovým modelům lze plastové koupit mnohem levněji. Ušetřené peníze tak můžete použít na výplně v podobě trojskla, jež jsou nákladnější. Chcete-li si některý typ zvolit, podívejte se například na kvalitní plastové dveře od společnosti Slovaktual, které si můžete vybrat ve spoustě různých podob.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *