Párty stan velký

Jak vybírat zahradní altány

Léto se kvapem blíží a určitě se vyplatí myslet na zajištění kvalitního zahradního posezení. Na příjemné chvíle s přáteli strávené venku se těšíme prakticky všichni. Nemáte-li ale doma vhodný zastřešený prostor, můžete se setkat s velmi nepříjemným překvapením v podobě dešťových přeháněk. I proto se vyplatí sehnat kvalitní zahradní altán. Že nevíte, podle čeho jej vybírat? Nevadí! Podrobně vám poradíme v následujícím textu.

Kvalitní materiál jako základ

Velmi důležité je při výběru zahradního altánu dbát na jakost materiálu, z něhož je konkrétní model vyroben. Dbát byste měli především na precizní provedení švů a také na samotnou látku. Ta by měla být potažena vrstvou schopnou zabránit dešti. Je jasné, že látkové zahradní altány jsou konstruovány spíše jako efektivní zastínění, nicméně před menšími přeháňkami by vás měly ochránit také.

Nůžkový stan

Barva a typ zahradního altánu

Je zapotřebí mít jasno i v barevném provedení stanů. V současné době je na výběr z mnoha dekorů. Typická je decentní bílá, ale moc hezky vypadají i červené nebo modré variace. Zapomenout nelze ani na zelené pruhované modely. Typologicky lze zahradní altány rozčlenit do několika kategorií. Klasiku představují jednoduché typy bez bočnic, nicméně volit je možné i nůžkové varianty s postranními stěnami anebo velké párty stany určené pro větší množství osob.

Další aspekty nákupu

Mezi další důležité věci, které je třeba zvážit, patří i možnost rychlého postavení a naopak složení krytého zahradního posezení. Ideální je hlavně u větších variant takové řešení, jež je mobilní. Velký stan na párty s největší pravděpodobností nebudete chtít mít na vaší zahradě po celou sezonu, a tak by měl jít co nejrychleji a bez větší námahy složit. V neposlední řadě si porovnejte ceny jednotlivých modelů na trhu a vybírejte i podle tohoto ukazatele.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Martin Odpovědět

    Nie vzdy je potrebne si stan kupovat. Vhodnou variantou na docasne party ci oslavy je aj prenajom. Ak uz chcete kupit nieco mensie tak dobre stany maju expodom.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *