Lis na PET lahve

Ekologická likvidace plechovek a PET lahví v domácnosti

Tvrzení, že jeden z největších podílů na celkové produkci domovního odpadu mají PET lahve a plechovky, je zcela jistě pravdivé. Ostatně každý z nás si jistě vzpomene na věčné souboje mezi ním PET lahví či plechovkou v momentu, kdy je zapotřebí je sešlápnout. Jejich komprese je totiž nezbytnou součástí celého ekologického likvidování. Odevzdat je totiž musíte do příslušného kontejneru nebo do sběru zmenšení na minimum! Jestliže si pořídíte kvalitní lis, budete mít o pohodlnou kompresi PET lahví i plechovek postaráno. My vám v následujících řádcích představíme lis na plastové lahve a na plechovky Ecopress.

Lis na PETky

Zdroj obrázku: ecopress.cz

Slisujte PET lahev jedním pohybem

Moderní lis na PET lahve Ecopress nabízí velmi pohodlné a rychlé stlačení PET lahve jedním pohybem ruky. Díky němu dosáhnete komprese 80 %, což je úctyhodné číslo. PETka bude stlačena na úplné minimum a nezůstane v ní prakticky skoro žádný přebytečný vzduch. Díky své stylové podobě se stane nedílnou součástí vaší komory, anebo klidně i kuchyně. Vyrobený je z ekologického materiálu a vše zvládnete bez jakékoli zbytečné námahy a rizika, že vám lahev uklouzne, popřípadě se potřísníte zbytky tekutiny.

Jednoduché slisování plechovek

Systém na lisování plechovek díky zařízení Ecopress je také naprosto jednoduchý. Lis na plechovky dokáže stlačit plechovku také až na 80 %. Následně ji můžete skladovat doma a pak odevzdat ve sběrně kovů. Cena hliníku se momentálně pohybuje okolo 10 korun za kilogram, takže na slisovaných hliníkových plechovkách můžete vydělat.

Lis na plechovky

Zdroj obrázku: ecopress.cz

Recyklace jako jasná volba

Jen pro informaci není od věci uvést, že jen v České republice se prodá každým rokem 260 000 000 plechovek, což odpovídá zhruba 3 500 tunám hliníku. U PET lahví je číslo ještě vyšší. Za stejnou dobu se prodá přibližně 1 miliarda kusů! I proto se vyplatí jejich ekologická recyklace, která je díky Ecopressu tak jednoduchá!

Zdroj náhledového obrázku: ecopress.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *