Hubení vos

Jak se zbavit vos

Vosí hnízdo v jakémkoli interiéru je velmi nepříjemnou záležitostí. Počítat byste ale měli s tím, že si vosy své pohodlí zařídí. I proto se vyplatí pokusit se o jejich zničení. Možností je poměrně velké množství a každý člověk k tomuto problému přistupuje jinak. Podívejme se tedy na ty nejosvědčenější vůbec. Vosy by vás díky včasné a efektivní likvidaci nemusely obtěžovat a vy byste měli po problémech, jež vám mohou způsobit.

Hubení vos z hnízd na zahradě

Likvidace vosího hnízda je pokaždé velmi nepříjemnou a citlivou záležitostí. Rozhodně se vyplatí zachovat chladný rozum. U hnízd nacházejících se v zemi si můžete poradit s vroucí vodou. Je možné pokusit se jej ucpat i drny anebo jílem. Pokud spíše preferujete vypálení hnízda, vyplatí se využití sirných knotů. Pokud se nachází hnízdo na stromě, zakupte si speciální lapač. Vyrobit si můžete takovýto lapač vos i v domácím prostředí, a to pomocí pet lahve, kterou naplníte sladkou šťávou a dáte hned vedle hnízda.

Hnízda v interiéru

V budovách jsou vše možnosti poněkud omezené. Nemůžete využít služeb ohně ani vody. Výborně se proto hodí zejména insekticidy. Zakoupit si jej můžete v prášku, nebo lépe ve spreji. Prášek je výhodnější v tom, že dokáže působit dlouhou dobu. Stačí ho pouze nasypat k okrajům hnízda a máte vyhráno. Při manipulaci s nimi je třeba být maximálně obezřetný, jelikož se jedná o velmi jedovaté látky.

Odborná pomoc je na místě

Většinou je optimální kontaktovat odbornou firmu, která vás problémů s vosami dokáže zbavit. Většinou mohou pomoct hasiči, nebo některá specializovaná firma. Zásah vychází přibližně na nějakých 1500 korun. Velmi důležitou roli hraje i doba, ve které se rozhodnete pro hubení vos. Nejlepší je brzké ráno, kdy vosy ještě spí a nevykazují tak žádnou velkou aktivitu. Riziko pobodání se tak snižuje na maximum.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *