Strojní omítání je rychlé, levné a efektivní

Strojní omítky

Realizaci omítek a celého vnějšího kabátu budov považuje spousta lidí za velmi zdlouhavou činnost, která zdrží celou výstavbu. Jestliže si budete zateplování budov a následující nahazování omítek řešit sami, můžete se spolehnout, že to bude trvat opravdu dlouho. I proto se vyplatí vsadit jak u vnějších, tak i u interiérových omítek na spolehlivou firmu, která vše realizuje rychle a za výhodnou cenu. My se v následujících řádcích zaměříme na strojní omítky realizované společností Horňák omítky.cz. Tato firma se zabývá realizací omítek a zateplováním objektů již od roku 1990. Podívejme se tedy, jaké druhy omítek nabízí.

Jemná strojní jádrová omítka

Jestliže nepotřebujete absolutně rovný a hladký povrch, vyplatí se jemná jádrová jednovrstvá omítka. Optimální je především jako efektivní podkladová vrstva pod šlechtěné, štukové, anebo i vodou ředitelné vnitřní i vnější omítky. Strojní omítání tohoto typu je velmi rychlé a specialisté si bez problémů poradí i s poměrně rozsáhlými plochami, které by jinak mohly být při ručním provedení velkým oříškem.

Interiérový štuk

Do vnitřních prostor budov je vhodný interiérový štuk. Výbornou volbou je zejména strojní omítání Supertherm TO speciální jádrovou omítkou mající následující vlastnosti. Vynikající je hlavně z hlediska efektivní tepelné izolace a také i proto, že se může nanášet na jakékoli podkladové materiály. Optimální je jak pro cihelné bloky a pórobeton, tak i pro cementoštěpkové desky či jiné materiály. Jmenovat bychom mohli systémy Velox, popř. ISO Span. Omítka dokáže zvýšit tepelný odpor konstrukce a výrazně se podílí na izolaci objektů.

Bílá silikonová rýhovaná omítka

Pro finální úpravu fasády se hodí bílá silikonová omítka. Když už jsou realizovány zateplovací systémy fasád, může se tato omítka nanášet. Je možné ji také použít i na dekorativní úpravy vnitřních prostor. Rozhodně s ní neuděláte krok vedle.

Zdroj náhledového obrázku: hornak-omitky.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.