dřevěné obložení

Dřevěné obložení stěn stojí zato

Hezký interiér je přáním většiny z nás a často dochází k tomu, že jeho základem je vzhled konkrétních stěn daných místností. Klasikou je samozřejmě malba v daném interiéru. Ta dokáže doslova divy. Pokud se navíc ještě malba okoření o moderní obložení, pak může vypadat jakýkoli interiér maximálně moderně a skvěle. Soustřeďme se tedy především právě na obložení stěn a obložení jiných součástí interiéru, a to v dřevěném provedení. To vypadá v mnohých variantách opravdu moc hezky.

Světlé dřevěné obložení stěn

Pokud máte interiér laděný spíše do světlých barev, pak je ideální volbou klasické světlé obložení stěn. Většinou jej obstará smrkové dřevo anebo obložení modřínové. Oba dva typy obložení vypadají moc hezky a dá se na ně stoprocentně spolehnout. Jinak ale můžete klidně volit o obložení v buku, které je ovšem poněkud tmavší. Pokud ale budete chtít světlé obložení, pak lze volit i tvrdé dřeviny, které se pak namoří do světlého odstínu.

Tmavé obložení stěn

Výborně vypadá i dřevěné obložení v tmavé barvě. To dokáže vytvořit jak intimní atmosféru, tak i rustikální interiér se vším všudy. Záleží hodně na tom, jak bude vypadat ostatní vybavení interiéru. U tmavého obložení j lze volit různé varianty dřeva. Výjimkou nejsou ani cizokrajné dřeviny. Za mahagon, teak, palisandr anebo jiné cizí dřeviny si ale připlatíte, a to v mnohých případech skutečně hodně.

Co vše lze obkládat

Obložení stěn interiéru určitě není pouze jedinou variantou obložení a lze hovořit i o mnohých ostatních typech obložení. Klasiku představuje především obložení schodů. To může být ve dřevě opravdu zajímavé a netradiční. Určitě se jedná o obložení stěn schodiště. Ty jsou často vystavovány dotekům obyvatel interiéru jdoucích po schodech. Klasikou je i obložení krbu, to se ale řeší logicky spíše v kameni.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *