Infratopení2

Úsporné a zdravé infratopení

Vytápění domu může být řešeno celou řadou možností. Většina z těchto alternativ ovšem nabízí mnohé nevýhody, které často člověka po dostavění anebo rekonstrukci domu mrzí. Pokud chcete vsadit na jistotu po všech stránkách, pak určitě stojí zato infratopení. Tento typ vytápění nabízí celou řadu výhod, kvůli kterým si jej ostatně mnozí lidé pořizují. Shrňme si tedy základní devízy infratopení prostřednictvím infrapanelů a soustřeďme se na ně mnohem podrobněji.

Zdravé tepelné vlny infratopení

O většině typů vytápění nelze s určitostí tvrdit, že se jedná o zdravý typ topení. U infratopení tomu tak stoprocentně je. Infrapanely, které se využívají v rámci tohoto typu vytápění, vydávají ryze sálavé teplo. Jejich princip je podobný jako u Slunce. To vydává také sálavé teplo, které stejně jako infrapanely hřeje přímo a okamžitě. Bezprostředně po zapnutí dochází přímo k ohřevu vzduchu a nevíří se vzduch. U jakéhokoli jiného topení k tomuto jevu dochází, což vede pochopitelně k víření prachu interiérem. To je zvláště pro astmatiky velmi nepříjemné.

Stropní infrapanel

Infrapanel strop

Zdroj obrázku: proficomfort.cz

Maximálně bezpečné infratopení

Určitě je třeba poznamenat, že infratopení je maximálně bezpečné. Nápadně se podobá teplu, jež je produkováno lidským tělem. Na rozdíl od zmiňovaného slunečního záření neobsahuje UV záření ani jiné školové paprsky. Velkou výhodou infračerveného záření je i fakt, že může klidně pocházet i z nekovových prvků. Infratopení ohřívá předměty za pomocí sdílení tepla, takže nepotřebuje k ohřevu ani vzduch z okolí.

Stylové infrapanely

Samotné infrapanely, které fungují jako zdroj sálavého tepla, lze umístit kamkoli dle vlastního přání. Výborná poloha infrapanelů je třeba na stropě, kde zaberou minimální porci prostoru a vypadají vkusně. Zajímavou volbou jsou i zrcadlové a designové infrapanely, jež působí v interiéru designově skvěle.

Zdroj náhledového obrázku: proficomfort.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *