Čistička odpadních vod jako optimální řešení

Ne každá domácnost je napojena na ústřední kanalizační síť, která je zakončena velkou čističkou odpadních vod. Většina větších obcí již tuto centrální čističku má, nicméně spousta vesnic na ústřední systém kanalizace napojena není a stavebník musí vždy řešit to, jakým způsobem bude s odpady pocházejícími z domu nakládat. Možností má hned několik. Nabízí se žumpa, septik anebo vlastní čistička odpadních vod. Všechny alternativy mají svá pro a proti. V mnohých ohledech ale vyhrává právě ČOV. Podívejme se na její výhody oproti ostatním typům jímek, na její vlastnosti a na konkrétní typ čističky odpadních vod.

Hlavní výhody ČOV

Čistička odpadních vod má oproti ostatním typům jímek nesporné výhody. V první řadě je třeba upozornit na fakt, že ČOV je skutečně ekologická. Ani žumpa, ani septik nedokážou udržet při životě bakterie, jež se podílejí na tlení odpadů a na ryze biologickém procesu. ČOV neustále funguje a není třeba její obsah nikam vyvážet stejně, jako je tomu u klasických nepropustných jímek, tedy žump. Pokud dnes budete stavět dům, tak po vás bude v případě absence ústřední kanalizace vyžadována právě domovní ČOV. Septiky jsou oficiálně minulostí díky nedokonalému a neekologickému zpracování odpadů.

Jak vybrat kvalitní ČOV?

Výběr čističky odpadních vod nemusí být nijak výrazně složitý. Zapotřebí je pouze zvolit cenově dostupnou ČOV, která se bude vyznačovat hlavně kvalitním materiálovým zpracováním z opravdu pevného polypropylenu. Kvalitní ČOV by měla také disponovat propracovaným systémem usazování bakterií. Kal musí být v čističce neustále provzdušňován, aby mohly bakterie přežít.

Náš tip na ČOV

Domácích čistíren odpadních vod je celá řada, takže výběr může být poměrně náročný. Naším tipem je  ČOV AQUA WEEW. Tento typ ČOVKY se vyznačuje především důmyslným systémem spojení vlastností čističky. Díky biologickému filtru, který sedimentuje přímo na povrchu fluidního ložiska nelze z čističky nijak vyplavit bakterie podílející se na přirozeném tlení odpadu. Tato čistička je materiálově vysoce kvalitní a cenové dostupná.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *