Domácí káva

Dopřejte si doma tu nejlepší kávu

Vůně čerstvé kávy je po ránu pro většinu lidí naprostou samozřejmostí, bez níž se nemohou obejít. Často je ale příprava tohoto tradičního nápoje jakousi alchymií, která si zaslouží dokonalou pozornost. Jak tedy připracovat kávu jinak než pouze klasicky zalitím obsahu nějakého značkového balení ze supermarketu? Možností je hned několik, a proto se na ně soustředíme mnohem podrobněji. Existují totiž moderní kávovary, jež to dokážou bez větších obtíží. Alternativ je ale více…

Pákové kávovary paří spíše do restaurací

Už jste slyšeli o pákových kávovarech? Určitě ano, jedná se o modely, které dokážou vytvořit dokonalý zážitek ze šálku skvěle připravené kávy! Pravda je ale taková, že s nimi musí pracovat člověk mající nejen spousty zkušeností s jejich ovládáním, ale také velmi bohaté zkušenosti. Nejnáročnější je dávkování, které je třeba mít precizně nastudované, jinak se může stát, že bude káva absolutně planá, anebo naopak příliš přesycená chutí a vůní. Zkrátka a jednoduše, všechno je o nalezení toho správného poměru, který potřebujete. I proto se pákové kávovary spíše používají v restauracích. Ve veřejných provozech ostatně také vypadají mnohem lépe a práce s nimi je pro číšníka jakousi prestižní záležitostí, díky které si jej hosté mnohem více považují. Není divu, skvělá káva za trochu úcty rozhodně stojí a všichni ji milují.

Automatické kávovary se vyplatí

Doma většinou na přípravu kávy nemáte ani dostatečné množství tolik potřebného času, a tak je třeba vsadit na rychlé, ale zároveň velmi efektivní řešení přípravy kávy. To představují automatické kávovary. Jedná se o modely, jež mohou obsluhovat klidně i lidé, kteří nemají s přípravou kávy vůbec zkušenosti. Svou dávku kávy si totiž vezmou úplně samy. Bude optimální, což poznáte velmi rychle na uvařeném nápoji. Většina takovýchto kávovarů zvládne pracovat dokonale i s mlékem, takže budete mít nadýchanou skvělou pěnu, již bude radost vychutnávat. Přístroje také disponují několika inovativními funkcemi, mezi které patří časovače, speciální filtry na vodu a další vychytávky. Spousty druhů nápojů dokážou připravit během několika málo vteřin a vy si budete moci vychutnat takovou kávu, která vám bude plně vyhovovat. Ceny automatických kávovarů taktéž nešplhají nijak závratně vysoko a dovolit si mnohé modely může v podstatě každý.

A co vlastní mlýnek na kávu?

V minulosti si lidé mleli vlastní kávu doma. Dnes je to samozřejmě také možné. Postará se o to kvalitní elektrický mlýnek na kávu. Disponuje funkcí mletí na různé velikosti výsledných kousků. Ať už potřebujete jakoukoli kávu, máte ji mít. Mlýnky na kávu představují minimální investici podobně, jako je tomu u některého dalšího příslušenství týkajícího se vaření té nejlepší kávy na světě. Typická je i minimální energetická náročnost provozu mlýnku. Zapomenout nemůžeme ani na pohodlí při práci a veškerý komfort související s následným vařením kávy.

Značková káva musí být samozřejmostí

Dbát byste měli i na volbu té nejkvalitnější pražené kávy, která je momentálně na trhu. Možností nákupu je pochopitelně spousta. Mnozí lidé jezdí pro některé známé značky přímo do některých orientálních zemí. Mnohdy ale bohatě postačí vybrat si značkové kávy u nás. V supermarketech je ale seženete jen velmi těžko. Ideální je navštívit některé speciální prodejny, jež se zabývají výhradně prodejem té nejlepší kávy. Patříte-li ale mezi fajnšmekry v této oblasti, pak již zcela jistě máte svůj obchod, který pravidelně navštěvujete a nakupujete v něm vybraná zrnka. Vaše ranní probuzení je tak naprosto dokonalé, a to se vším všudy včetně vynikajícího šálku kávy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *