Stylové stoly a židle se v restauraci vyplatí

Nábytek

Interiér soukromých domů je pro většinu z nás velmi důležitý a je třeba se jeho celkovému ladění a funkcím věnovat do posledního detailu. Pravda je ale taková, že je spoustě lidí mnohdy jedno, jaký vzhled dané vnitřní prostory mají. Chtějí se cítit pouze příjemně a pohodlně. To ovšem neplatí pro komerční provozy, kde je zapotřebí, aby stoličky, židle i další nábytek vypadaly naprosto skvěle. Podívejme se tedy podrobně na veškerá kritéria, která bychom měli brát v potaz při vybavování takového komerčního provozu. Společně se přesvědčíme o tom, že je jich poměrně hodně. Nejprve se soustředíme na materiál a následně na další aspekty.

Dřevo nabídne přírodní krásu

Hodláte interiér vaší restaurace anebo jakéhokoli jiného provozu ladit do přírodních zcela přirozených tónů. Pak vsaďte všechno na dřevo. Masiv je prostě masiv a ničím jiným jej nelze nahradit. V první řadě dokáže provonět celý interiér čistě přírodními esencemi, jež v sobě dřevo prostě a jednoduše ukrývá. Když se na něj podíváte, zjistíte, že má krásnou strukturu, díky níž je vzhledově dokonalé. Letokruhy přesně charakterizují život stromu, z něhož daný kus pochází. Vybrat si lze ze spousty zajímavých dřevin. Z těch našich se nejčastěji volí dub, buk, případně měkká dřeva z borovice či smrku. U cizokrajných je hodně preferovaný teak, nicméně vybírat je možné i spousty jiných převážně hodně tmavých dřevin. Vynikající vlastnosti dřeva je jeho pevnost. Bytelné židle a s toly dokážou přežít všechno. Zacházení s nimi není zejména v restauracích zrovna v rukavičkách, nicméně i tak vydrží dlouho, případně se časem renovují.

Chladný, ale zajímavý kov

Maximálně pevný a odolný je samozřejmě také kov. Vybírat jej lze jak v klasické lakované formě, tak i v nerezu. Záleží na celkovém ladění interiéru. Tak jako tak byste měli počítat s tím, že vypadá značně chladně. Proto se hojně doplňuje například polstrováním nebo jinými materiály, aby se vyvážil tento jeho mírný nedostatek. Z kovu je možné vykouzlit i značně netradiční tvary, které budou na první pohled fascinovat spousty lidí. Na rozdíl od masivního dřeva je totiž mnohem více ohebný.

I plast může vypadat skvěle

Většina lidí má plastové provedení židlí spojené hlavně se zahradním nábytkem staršího data výroby. Na ten honem rychle zapomeňte, jelikož plastové komponenty dneška jsou úplně jiné. Kvalitativně si s těmi staršími nezadají v ničem. Zejména mnohé netradiční plastové židle umí upoutat pozornost, a to se vším všudy.

Čalouněný nábytek vyžaduje údržbu

Mnoho lidí se v interiéru nějakého podniku cítí skvěle především díky čalouněnému nábytku. Ten je opravdu pohodlný. Posezení v hezkém čalouněném křesílku je příjemné a cítit se v něm budete mnohem lépe, než by tomu bylo u klasické dřevěné židle. Jakousi nepříjemností je pouze údržba čalouněných setů. Počítat byste měli s tím, že pouhé vysávání nebo utírání navlhčeným hadříkem stačit nebude. Především v prostorách, kde se kouří, je údržba čalounění nesmírně náročná a musí se opakovat v pravidelných intervalech.

Ostatní aspekty výběru

Mimo materiál se vyplatí vsadit také na optimální volbu tvarů židlí, křesel a stolů. Někteří lidé milují geometrickou podobu vybavení interiéru a jiní naopak nedbalou eleganci, která se dokáže také přizpůsobit jakémukoli prostoru. Možností volby je spousta. V neposlední řadě nelze zapomenout ani na výslednou cenu při nákupu vybavení. Ta by měla určitě korespondovat s celkovým vzhledem jednotlivých komponentů a vysokou kvalitou. V každém případě se nevyplatí jít cestou nákupu nejlevnějšího zboží. Může totiž postrádat požadovanou kvalitu, což si jistě nepřejete.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.