Žehlení

Žehlení prádla: Noční můra, nebo jen nutnost

Když se před vás postaví velká kopa prádla, nastává problém, který je třeba co nejrychleji řešit, jelikož v pračce již často čeká další zásoba. Rozhodně není od věci podívat se na některé tipy a triky, které s žehlením jako takovým souvisejí. Možná i vám pak půjde celý proces rychleji od ruky. Žehlení prádla nemusí být vždy zcela noční můrou. Možná tomu nebudete věřit, ale najdou se i lidé, kteří si v této kratochvíli našli své zalíbení. Nevěříte?

Kvalitní žehlicí prkno jako základ

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro žehlení je pochopitelně přítomnost žehlicího prkna. Právě to dokáže usnadnit práci na maximum. Jinými slovy, je třeba mít model, který bude ve vhodné výšce a bude disponovat rozměry dle potřeby postavy, jež žehlí. Mnohé hospodyňky řeší žehlení přímo na stole, nicméně většinou se k práci hrbí, což má logicky za následek nepříjemnosti a bolesti zad. I proto dbejte při nákupu na variabilitu prkna z pohledu regulace jeho výšky a dostatečné rozměry žehlicí plochy.

Pusťte si televizi

Zcela jistě není od věci pustit si při práci televizi. Sami se o tom můžeme přesvědčit ve Svěrákově filmu Vratné lahve, kde je slavný dialog týkající se žehlení, který končí větou“ A žehlils někdy?“ Je prakticky úplně jedno, co na obrazovce půjde, jelikož to pro vás bude stejně pouze jakási kulisa, která vás nemá zabavit, ale třeba pouze inspirovat a vytvořit zkrátka lepší pracovní atmosféru.

Všechno se žehlit nemusí…

Existují hospodyňky, které zkrátka a jednoduše žehlí úplně všechno, co mají nachystané. Pod ruce jim přijdou dokonce i ručníky anebo ponožky. Toto prádlo není nutné žehlit. Jinak je dobré také nakoupit krepové povlečení, jež se také obejde bez přítomnosti žehličky. Zkrátka a jednoduše, záleží pouze na vás, jestli bude kopa prádla skutečně velká, anebo si práci usnadníte.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *