Nákup sedací soupravy: Design až na prvním místě

Kožená sedací souprava

Jistě dáte za pravdu tvrzení, že při vstupu do obývacího pokoje vás jako první upoutá pohled na sedací soupravu. Jako hostitelé si určitě vybavíte, že návštěvu usadíte právě na ni. I proto by měla být maximálně funkční, vzhledově dokonalá a zkrátka byste si k ní měli vytvořit pozitivní vztah. Na jaké aspekty byste měli při jejím pořizování brát ohled? To si povíme poměrně podrobně v následujících řádcích.

Moderní sedací souprava

Zdroj obrázku: isedacky.cz

Prostor v obývacím pokoji

Jakýmsi prvním kritériem výběru by měla být celková podlahová plocha obývacího pokoje. I proto není od věci uvést základní rozdělení sedacích souprav. Jedná se o následujících varianty:

–          klasické prostorové soupravy pro několik osob,

–          rohové sedací soupravy ve tvaru písmene L,

–          uzavřené sedací soupravy ve tvaru písmene U,

–          varianty konstruované individuálně na míru.

U prostornějších místností se vyplatí vsadit na velký prostorový klasický gauč, který bude kombinován s několika komfortními křesly a taburety. Naopak úsporu místa slibují rohové sedací soupravy. Modely do písmene U jsou spíše designovou záležitostí a nabízí větší prostor pro ležení.

Rohová sedací souprava

Zdroj obrázku: isedacky.cz

Počet osob v domácnosti

Volit stylové sedací soupravy byste měli i podle toho, kolik lidí v dané nemovitosti žije. Pokud jste pouze dva, pak stačí menší sedačka pro dvě až tři osoby, k níž dokoupíte taburet. Větší rodiny jistě ocení rohové soupravy, případně několik kusů menších sedaček, jež budou doplněny pohodlnými křesílky.

Sedací souprava

Zdroj obrázku: isedacky.cz

Konstrukce, potah a další kritéria

Velmi důležitá je i bytelná konstrukce daného modelu. Některé firmy dokonce nabízejí možnost podívat se, jak se vyrábí luxusní sedačka. Prohlídka celého procesu je přinejmenším zajímavá. Určitě si prohlédněte i vzorník potahových látek. Zapomenout bychom neměli ani na doporučení konkrétního eshopu, kde si můžete za výhodné ceny zakoupit model dle vašeho přání. Skutečně široký výběr sedacích souprav nabízí isedacky.cz. Prohlédněte si je a jistě si vyberete.

Zdroj náhledového obrázku: isedacky.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.