bramb1

Domácí triky babiček, které fungují i dnes

Babičky byly kouzelnice jak v kuchyni, tak i v domácnosti. Máme pro vás několik skvělých vychytávek, které zaručeně využijete.

Jak zachovat chuť a šťavnatost česneku

Čerstvost a samozřejmě tu šťavnatost česneku zachováte pomocí soli. Vložte ho do dózy se solí a skladujte klidně i rok, aniž by se na jeho chuti něco změnilo.

Účinný boj proti hmyzu

Bobkové listy vložte do misky na cukr, mouku a všude tam, kde se moli či brouci vyskytují. Tímto způsobem zastrašíte i mravence, mouchy a jiný hmyz.

Do šlehačky není potřeba přidávat ztužovač

Pokud chcete získat skvěle ušlehanou šlehačku, která bude skvěle držet tvar, během šlehání přidejte vaječný bílek.

Co takhle alpa a čaj

Aby se vaše okna znovu rozzářily, doporučujeme použít směs teplé vody a alpy. Ke krásně lesklému zrcadlu vám pomůže vychladlý slabý čaj či octová voda. V téhle tekutině si namočte hadřík, vyždímejte ho a zrcadlo přetřete. Jakmile to zaschne, zrcadlo můžete vyleštit.

Alpa s čajem

Alpa a čaj: Foto Radek Štěpán

Růže vydrží dvakrát déle, pokud přidáte do vody polovinu aspirinu

Aspirin totiž zabrání znehodnocení vody a pomůže chránit karafiáty, gladioly, chryzantémy a samozřejmě růže. Jestli se jedná o narcisy, doporučujeme do vody přidat špetku soli.

Odstraní jak ztvrdlou kůži, tak i mozoly na nohou

Nejen, že aspirin prodlužuje životnost některých květin, ale dokáže pomoct odstranit odumřelou kůži z nohou. Nejdříve rozdrťte 7 pilulek, přidejte půl lžíce citronové šťávy, tak aby vznikla pasta. Směs naneste na chodidla a přikryjte teplým hadříkem. Působit nechte 10 minut a potom nohy ošetřete pemzou.

S čím vám pomůže sůl

Jestlipak jste otevřeli krabici s mlékem či smetanou věřte, že vám vydrží mnohem déle, když do ní nasypete trochu soli. Nebojte se, troška soli chuť nezmění a zachrání vám peníze.

Sůl

Sůl: Foto Pixabay

Brambory zvládnou odstranit podráždění a zánět na pokožce

Stačí si vzít malou bramboru, omýt ji a nakrájet. Připevněte ji stranou řezu na čistou ránu a upevněte obvazem nebo lepící náplastí. Brambory zmírní svědění a záněty či pomůžou hydratovat ránu, což zvýší rychlost hojení. Pomůže při jakémkoliv podráždění a bolesti.

Brambory: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

3 komentáře

 1. vera Odpovědět

  Nepsal jste před časem o penězích? Takže kromě peněz máte rád bydlení. No, souvisí to spolu.
  Česnek v soli ztmavne a má úplně jinou chuť. Babičky neznaly krabicové mléko. Mravenci v kredenci – bobkovým listem neodstraníte. No, a čistit okna alpou – to by se vám prodražilo. Na své fotce vypadáte na věk kolem 40 let. Kolik let mají vaše babičky? Něco přes 80?

  1. Marta Odpovědět

   Aby česnek zůstal ve sklenici bílý musíte to udělat hned po sklizni. Ztmavne když to uděláte se starším,skladovat v temnu. Dělám to tak roky.

 2. Terezie Odpovědět

  na krásně lesklá okna platí lžíce škrobu a octa s kapkou jaru,umýt,setřít stěrkou a přeleštit…Tereza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *