Citron a olej

Domácí odstraňovač prachu: Stačí vám dvě věci, jež najdete doma

Obyčejný olej a citron zatočí s prachem. Možná je to k nevíře, nicméně je tomu tak. Prach najdeme fakticky ve všech domácnostech. A nejen tam. Zbavit se jej lze na delší dobu pomocí velmi jednoduchého triku, k jehož realizaci budete potřebovat skutečně pouze ony dvě zmiňované ingredience. Jak tedy nato?

Citron a olej v akci

Potřebovat budeme 1 citron a 7 lžic oleje. Citron si nejprve nakrájíme na kousky a následně přidáme olej. Celou směs je pak zapotřebí nechat zavřenou na chladném místě zhruba nějakých 5 až 7 dní. Poté ji bude zapotřebí scedit a vymačkat potřebnou tekutinu. Do sklenice se směsí pak nelejeme horkou vodu a vše rozmícháme.    
Citron a olej

Citron a olej: Foto Radek Štěpán

Zbytek směsi můžete nechat v lednici

Přesně tak. Bez problémů tady vydrží poměrně dlouhou dobu a vy ji budete moci využívat vždy, když budete potřebovat setřít povrch různého vybavení domácnosti a odstranit dlouhodoběji prach.

Stačí dát na prachovku

Všechno se bude po setření lesknout a zářit jako nové. Prach se určitě nebude usazovat tak rychle, jako by tomu bylo při pouhém setření navlhčenou prachovkou. Trik působí skvěle antistaticky. Změny si všimnete již po prvním použití přípravku.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/zmiesajte-olej-s-citronom-ide-o-perfektny-domaci-trik-2/

Citron a olej: Náhledové foto Radek Štěpán

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *