Obklad

Dlažby a obklady: Jaká provedení jsou aktuálně in?

Krásná dlažba a obklad je doslova chloubou jakékoli koupelny, kuchyně, předsíně, případně jiných místností. Není se čemu divit, jelikož v současné době můžete rychle zapomenout na nějaký unifikovaný vzor dlažby se zanesenými spárami. K dispozici je spousta různých variací, jež vypadají perfektně a jsou také maximálně funkční. Pokud se právě rozmýšlíte nad tím, jaké provedení dlažby volit, jste na správném místě, my se totiž podíváme jak na formáty, tak i samozřejmě na barevné variace dlažeb.

Tvarům dominují velkoformáty i mozaiky

Možná je vcelku paradoxní, že budeme psát v jednom odstavci o velkoformátové dlažby i minimalistických mozaikách. Vůbec to ovšem nevadí, jelikož oboje dnes patří mezi top variace, s nimiž se v nejmodernějších interiérech lze setkat. Velkoformátová dlažba je výhodná hlavně v absenci velkého množství spár. Právě v nich prakticky pokaždé ulpí nečistoty, jež se později jen velmi složitě dostávají ven. U exteriérové dlažby stejného charakteru to ostatně platí také, jelikož v mezerách roste tradičně mech, případně jiné zelené výhonky. Mozaiky se spíše prosazují v kuchyních za pracovní deskou. Tady vypadají malé kousky obložení poskládané do sebe perfektně a rozhodně na první pohled dokážou zaujmout.

Imitace dřeva, sázka na kámen a další variace

Pokud máte v interiéru krásné dřevěné skříně či podlahy, můžete celkový dojem ještě více umocnit prostřednictvím dlažby, jež bude vyvedena právě v imitaci tohoto přírodního materiálu. Je prakticky úplně jedno, o jakou dřevinu se bude jednat. Výbornou volbou je ale také travertinový obklad, jenž vypadá stylově v jakémkoli interiéru. V obývacím pokoji třeba za krbovými kamny se vůbec nebojte i čistě přírodních kamenných obkladů, jež vypadají syrově, ale za to hodně dobře.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *