Plastová okna

Plastová okna: Proč jsou stále tolik oblíbená?

Vaše okna a dveře už příliš neslouží? Tepelné úniky jsou vysoké a vzhledově také dvakrát nezaujmou? Pak je nejvyšší čas provést radikální změnu. Výměna oken a dveří není dnes nijak výjimečnou záležitostí, alternativ nákupu nových je přitom hned několik. Volit lze jak okna dřevěná, tak i hliníková a samozřejmě plastová. Právě ona jsou stále ještě hodně v kurzu. Proč tomu tak je? Důvodů bychom našli hned několik. My se na ty nejznámější podíváme mnohem podrobněji.

Cena je stále velmi výhodná

V první řadě je zapotřebí předznamenat, že plastová okna vycházejí cenově stále ještě velmi výhodně. Ve srovnání s dřevěnými modely a především hliníkovými okny vyjdou cenově úplně nejlépe. Stačí si ostatně nechat realizovat cenovou kalkulaci ve vašem objektu a sami se o této skutečnosti přesvědčíte.

Časem prověřená kvalita

Plastová okna už se montují do stavebních otvorů několik desítek let. Můžete si být jistí, že jsou časem i spokojenými lidmi prověřená. Spolehnout se u nich můžete také na barevnou stálost a maximální kvalitu kování. To bude i za několik let fungovat úplně stejně jako při pořízení oken.

Optimální tepelně-izolační vlastnosti

I v tomto ohledu snesou také třeba levná plastová okna velmi přísné měřítko. Tepelně-izolační vlastnosti jsou dokonce mnohem lepší než u dřevěných oken. V porovnání s hliníkovými vycházejí také velmi dobře.

Bezúdržbová záležitost

Na rozdíl od dřevěných oken, která je nezbytné po čase natírat lakem, jsou plastová okna úplně bezúdržbová. Pokud čas od času vezmete navlhčený hadřík a umyjete je, samozřejmě jim to prospěje, nejde ovšem o nutnost

Krásný design se vším všudy

Vzhledově stoprocentně zaujmou. Vybírat je možné z velmi širokého spektra odstínů bílou počínaje a hnědou konče. Výbornou volbou jsou také okna mající uvnitř bílou barvu a zvenčí barevný odstín fasády, případně jiný, který s ní koresponduje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *