Kalibry

Kalibry: Efektivní nástroje pro měření přesnosti nejen při sériové výrobě

Každá výroba vyžaduje maximálně přesné a především co nejrychlejší měření. V drtivé většině situací se nelze s klasickým posuvným měřítkem neustále soustředit na přesnou míru. Na toto prostě není dostatek času. Optimální volbou jsou tedy kalibry, které dokážou zjistit neskutečně rychle, jestli jsou aktuálně vyráběné kusy kvalitní, nebo naopak zmetkové. Co jsou tedy vlastně kalibry, jaké druhy rozlišujeme a kde tyto nástroje koupit ve vysoké kvalitě a několika provedeních?

Co jsou kalibry?

Mnozí z nás ví, co je to kalibrace, nicméně výraz kalibry si spojují pouze s nějakými neznámými měrkami. Jedná se přitom o nástroje, které jsou speciálně konstruovány tak, že mají jednu stranu správnou a druhou zmetkovou. Při zkoušení kvality daného výrobku tak doslova expresně zjistíte, jestli je vyráběný v souladu s pracovními postupy a danými rozměry.

Moře různých kalibrů

Setkat se lze s mnoha různými kalibry. Jakousi klasiku představuje především válečkový kalibr. Ten se přímo nasouvá na výrobek. Tento měřicí trn ihned odhalí případné nepřesnosti. I třmenový kalibr disponuje správnou a zmetkovou stranou. Pozor je zapotřebí dát na to, aby byly zmiňované nástroje vyrobené z kalené oceli a měly dokonale zabroušené části. Jinak se také ještě používají třeba kroužky pro měření vnějšího závitu a kalibry s měřením hloubky závitu.

Vyberte si online u specialisty na kalibry a měřidla

Nakoupit si kalibry i mnohé jiné měrky můžete velmi pohodlně na kalibry.cz. Veškerý sortiment v tomto eshopu nabízí společnost Michovský Tools. Tento specialista v oboru má drtivou většinu sortimentu skladem. Získat tak požadovaný kalibr můžete klidně i do několika hodin. Samozřejmostí bude jeho precizní seřízení. K dispozici jsou u zmiňované společnosti jak kroužky, tak i válečkové kalibry a další měřidla.

Zdroj náhledového obrázku: kalibry.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *