Rekonstrukce

Rekonstrukce bytu svépomocí: Připravte se na tyto případné komplikace

Jakýkoli starý byt si zaslouží nový kabát. Pokud i vy naznáte, že je na čase jeho interiér kompletně změnit, určitě byste si měli rozmyslet, jestli budete všechno řešit svépomocí, nebo prostřednictvím specializované firmy. Všechno má své pro a proti. My se zaměříme na to, jaké mohou vzniknout komplikace v případě, že si budete veškeré práce vykonávat sami. Možná budete překvapení, ale potenciálních problémů může nastat spousta

Maximální časová náročnost

Jestliže si myslíte, že všechny činnosti zvládnete za pouhých několik dní, jste na velkém omylu. Rekonstrukce bytu svépomocí zabere klidně i několik týdnů. Počítejte s tím, že si budete muset vzít v zaměstnání volno, případně budete všechno řešit až po příchodu z práce. Také je zapotřebí brát v potaz i to, že objednání jednotlivých nových součástí interiéru bude také trvat nějakou tu dobu. Když vám nepřijde nějaký konkrétní řemeslník, s nímž jste domluveni, celý proces se také značně protáhne.

Ve všech oborech nejste profesionálové

Určitě všechny činnosti nezvládnete obstarat sami. Na některé konkrétní činnosti se jednoduše musí zavolat profesionálové. Na mysli máme především realizaci rozvodů vody, elektřiny a odpadů. Pamatujte i na to, že když něco podceníte, může se vám to zle nevyplatit. Na mysli máme především kupříkladu takové zapojení plynového kotle, případně jiné specifické záležitosti.

Na slevy při pořizování vybavení moc nespoléhejte

Mnozí lidé se u rekonstrukce domu či bytu spoléhají také na to, že si seženou všechno sami za mnohem nižší ceny. I tady je zapotřebí být velmi obezřetný. Profesionální firmy mají bezesporu mnohem vyšší odběr a dosáhnou logicky na nižší ceny. Především velkoodběratelé mají u dodavatelů různého vybavení mnohem vyšší slevy na jakýkoli sortiment.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *