Dětská autosedačka jako nedílná součást domácnosti

Doby, kdy se děti vozily v automobilech bez jakékoli sedačky a nezapásané jsou již dávno pryč. Moderní doba je značně uspěchaná, čemuž ostatně odpovídá i maximálně frekventovaný provoz na silnicích. Dětská sedačka je tedy pro dítě v automobilu nezbytností. Výběr sedaček na trhu je obrovský, a tak nezbývá než se podívat na aspekty, podle kterých autosedačky vybírat. Je jich rozhodně hned několik a žádný by neměl být podceněn.

Základní typy autosedaček

Hlavním ukazatelem při výběru sedačky jsou fyziologické parametry dítěte. Musíte prostě a jednoduše dbát na jeho výšku a také hmotnost. V obchodě jsou ostatně sedačky rozsortovány na čtyři základní typy, a to podle váhy konkrétního dítěte. Jde o následující typy autosedaček.

Autosedačky  od 0 do 13 kg

–    autosedačky pro nejmenší děti
–    nesmí být umístěny u sedadla s airbagem

Autosedačky od  9 do 18 kg

–    sedačky pro děti, jež již mohou sedět

Autosedačky od  15 do 25 kg

–    sedačky, do kterých se již děti pásají vlastními pásy

Autosedačky od 22 do 36 kg

–    podsedáky pro nejstarší děti

Značky autosedačky a atest

Výběr autosedaček je dnes neskutečně pestrý a k dispozici jsou různé značky. K dispozici jsou například autosedačka Romer, autosedačka Cybex,autosedačka Chicco, anebo autosedačka Ferrari a mnohé další. O značce ale bezpečnost většinou není. Důležité je prohlédnout si test autosedaček, který mnohdy prozradí více.

Co je Isofix?

Poslední záležitostí týkající se autosedaček je možnost jejich uchycení ve vozu. Dražší sedačky se chlubí takzvaným Isofixem. Jedná se o speciální uchycení samotné sedačky v automobilu. Zatímco klasickou sedačku pouze položíte na sedadlo a může vám v autě bez dítěte spadnout, sedačka s Isofixem drží. K tomuto speciálními uchycení je ale nutné mít ve voze mezi sedadly kovové úchytky, na které se sedačka upevní.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *