digitální váha

Co by měla umět digitální kuchyňská váha

Digitální kuchyňská váha se dnes stala jedním z nejčastěji používaných kuchyňských pomocníků, bez kterých si již neumíme představit své fungování u plotny. Výběr takovéto váhy ovšem nemusí být jednoduchý, jelikož je zapotřebí brát v potaz spousty aspektů. Podívejme se jak na výběr kuchyňské váhy z hlediska těchto charakteristik, tak i na funkce, kterými by měla kuchyňská váha disponovat. Rozhodně je třeba se soustředit na obojí, abyste vybrali kvalitní výrobek, který vám bude dlouho sloužit.

Nosnost váhy a přesnost měření

Jedním ze základních kritérií výběru kuchyňské váhy by měla být v každém případě její nosnost. Standardně má digitální kuchyňská váha nosnost pohybující se od 2 do 5 kg. Záleží pochopitelně na typu váhy. Vyšší nosnost není zcela jistě zapotřebí. Co se týká přesnosti měření digitální kuchyňské váhy, tak ta činí 1 až 2 gramy. U mechanických vah je tomu přibližně okolo 20 gramů, což jasně favorizuje kuchyňské váhy digitální.

Podnos digitální kuchyňské váhy a její cena

Volit kuchyňskou digitální váhu byste měli i podle materiálu podnosu, který k ní nedílně patří. Často se setkáváme především s plastem, který je typický pro levné digitální váhy. Zajímavé a hlavně pevné jsou ovšem zejména podnosy nerezové a v neposlední řadě lze volit klidně i chromové podnosy. Ty jsou vůbec nejlepší, jelikož nepřenáší pachy a jsou také maximálně pevné. Cena digitální kuchyňské váhy je značně variabilní a začíná zhruba na 200 korunách. Dostat se ale v případě luxusních vah může klidně až na 4000 korun.

Funkce digitální kuchyňské váhy

Základní funkce digitální kuchyňské váhy lze shrnout do následujících bodů.

–    možnost dovažování
–    přepínání váhových jednotek
–     indikace přetížení
–    zobrazení stavu baterie
–    nulování
–     TARA

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *