Obložení koupelny

Obložení stěn koupelny

Koupelna patří především mezi ryze funkční místnosti, které využíváme pouze tehdy, když zrovna potřebujeme. Většina z nás ostatně právě v koupelně netráví zrovna tu největší porci času. Pokud ale koupelna nevypadá příliš hezky, pak se ani tu malou chvíli nezbytnou pro okoupání anebo osprchování necítíme dobře, což není optimální. I proto je dobré podívat se přímo na možnosti obložení koupelny, které může vypadat různě. Podívejme se jak na tvarové možnosti obložení, tak i na barevné kombinace…

Tvary obložení mohou ihned zaujmout

Pokud zvolíte určitý tvar obložení, pak lze zaujmout hned na první pohled. Klasiku představují obdélníkové velkoformátové druhy obložení, jež jsou optimální hlavně z hlediska svého umístění. Práce s takovýmito kusy dlažby je pohodová a rychlá. Pokud se navíc tato dlažba smíchá se zajímavými menšími kousky, které budou tvarově jiné, pak může celek vypadat moc hezky. Fantazii se meze nekladou. Ostatně mnohé vzory obložení koupelen je možné najít jak na internetu, tak i v kamenných prodejnách.

Barvy hrají důležitou roli

Hodně důležité jsou v kterékoli koupelně i barvy obložení. Vybírat lze z celé řady barevných variant. Ideální je vybírat obložení na stěny buď v kontrastním provedení, anebo ve variantě, kdy spolu budou třeba dvě barvy ladit. Optimální je právě výběr dvou barevných provedení. Pokud zvolíte tři barvy, pak byste měli být velmi obezřetní, aby nedošlo k přeplácání samotné místnosti a degradaci jejího vzhledu. Zapomenout nelze ani na barvu spár, která hraje také velmi důležitou roli. Nejčastěji volená je bílá spárovací hmota, výjimkou ale není ani šedá a naopak černá tmavá spára.

Mozaika- ano i ne

Zajímavou roli v obložení koupelen hraje i mozaika. Jedná se o malé dlaždičky, které mohou vypadat moc hezky. Nejčastěji se tento typ obložení dává přímo do sprchových koutů, kde tvoří moc hezké variace v kombinaci s klasickým obložením. Samotná mozaika do kompletně celé koupelny se dnes již až tak často nevidí a moc se s ní ani nepočítá.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *