Cukr

Cukr pomůže proti hmyzu, mravencům i na zahradě

Cukr má každý ve své domácnosti. Nejčastěji je využíván v kuchyni. My si jej však dnes předvedeme v jiném světle. Budeme se totiž dnes zabývat pár triky, ke kterým budete potřebovat tuto bílou surovinu. Cukr vám mimo kuchyni může pomoci také proti otravnému hmyzu či na zahradě. Jak? To si nyní řekneme!

Domácí mucholapka

První si představíme výrobu domácího lapače hmyzu. Ten si lze udělat z běžných věcí. Potřebovat budete jen pár lžic cukru, med a vodu. Tyto ingredience smícháte, vytvoříte směs a poté ji v pánvi umístíte na sporák. Pánev pak zahříváte do té doby, než se cukr ve směsi rozpustí. Výslednou směs potom využijeme následovně. Namočíme totiž do ní pásky z pečícího papíru. Ty už pak jen necháme trochu uschnout a můžete je zavěsit, kam chcete. Směs lze využít i tak, že se vyleje do nádobky, která se umístí tam, kam potřebujete.

Mravenec

Foto: Pixabay

Cukr pomůže i od mravenců

Stejně jak s hmyzem obecně může cukr dobře posloužit proti mravencům. Jak? Za jednu noc se jich můžete zbavit velmi účinnou směsí. Ta se skládá z cukru a boraxu. Mravenci po požití této látky zemřou, a ještě předtím donesou pro ně jedovatou směs do mraveniště. K přípravě směsi tedy potřebujete šálek teplé vody, půl šálku cukru a dvě lžíce boraxu. Vše rozmícháte a poté ve směsi namočíte vatové tampony. Ty uložíte blízko cestiček mravenců či míst ve vaší domácnosti, kde jste mravence pozorovali. Ráno lze vidět okolo tamponu mrtvé mravence.

Boj proti parazitům rostlin

Cukr vám také pomůže, pokud mají vaše rostliny na zahradě či v interiéru problém s parazity. Při napadení rostliny hlísty, lze využít cukr. Ten přidáte do zeminy, ve které je rostlina uložena. Tím by se měla podpořit aktivita pro rostlinu prospěšných bakterií a dalších mikroorganismů a vytvoří se tak pro hlísty nepříjemné prostředí. Cukr lze využít i jako výživu pro květy rostlin, a to tak, že čas od času rostlinu zalejete směsí cukru a octa, která bude přidána do běžné vody. Pro tento trik použijte dvě lžíce cukru a dvě lžíce octa. Tato směs pak přijde do půl litru vody.

Zdroje info: https://www.vitalia.cz/clanky/po-komarim-stipnuti-pomuze-i-navlhcena-kostka-cukru/
https://www.idnes.cz/hobby/domov/past-na-komary.A140729_143903_hobby-domov_mce
https://www.dewolf.cz/blog/jak-se-zbavit-mravencu/

Náhledové foto: Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *