Coca-Cola jako univerzální domácí čistič a mnohem víc

cola

Coca-Cola patří mezi velmi oblíbené sycené nápoje, kterými nepohrdnou dospělí ani děti. Coca-Colu ovšem neužijete jen v gastronomii, kromě toho, že jde o lahodný nápoj, může posloužit dobře i ve vaší domácnosti. Pokud vám ji doma ještě trochu zbylo, neváhejte s ní vyčistit pánev, vodní kámen, nebo zalepenou žvýkačku ve vlasech. Překvapivě se popere i s řadou skvrn a hůře odstranitelnými fleky. Královnou se však může stát i ve vaší kuchyni. Díky látkám, které jsou v nápoji obsažené, pomůže usnadnit i problém s tuhostí masa. Jak?

Coca-cola dodá masu křehkost i šťávu

Cola umí s masem dokonalé zázraky, spojíte-li jí tedy s dalšími ingrediencemi. Přidejte proto do hrnku Coca-Coly i sojovou omáčku, vznikne vám tak univerzální sladko-slaná omáčka, která bude tak trochu připomínat chuť slavné barbecue omáčky. Pokud maso s touto omáčkou upečete, vznikne vám i díky obsahu cukru sladká křupavá krusta, která je na masu tou největší gurmánskou pochoutkou.

cola

Foto: Pixabay

Coca-Cola přijde na pomoc i v nečekaných situacích

Vyčistit dokáže Cola i zašlé a dlouhodobě usazené skvrny. Pokud se vám na památečních stříbrných předmětech po vaší babičce udělaly nevzhledné skvrny, myslete na jejich odstranění včas. Patina na nevzhledných stříbrných špercích může být v mžiku pryč díky Coca-Cole. Předměty postačí na noc zanořit do syceného nápoje. Díky tomu, že Coca-Cola obsahuje kyselinu fosforečnou, může do jisté míry odstranit i rez. Rezavé předměty zabalte nejlépe do hadříku namočeného do Coca-Coly.

Jak odstranit vodní kámen z rychlovarné konvice

Vodní kámen je nepřítelem všech elektrických spotřebičů. Odstranění vápníku a hořčíku není pro tento slavný nápoj ale žádný problém. Postačí ho prostě nalít do konvice a nechat jí odmočit. S Coca-Colou ale vyčistíte dobře nejen baterie v koupelně.

Hodit se vám Cola může i ve svízelné situaci. Pokud si vaše dítko zalepilo žvýkačkou vlasy, neváhejte použít kolový nápoj. Ten by měl bez problémů danou situaci vyřešit. Colu nechte ve vlasech chvíli působit, díky chemické reakci dokáže žvýkačku dobře rozpustit.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/coca-cola-vyuziti-domacnost-zahrada-20231108.html

https://homesteady.com/13420969/how-to-use-coke-a-cola-to-clean

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.