Co raději nedělat při zařizování obývacího pokoje

obývák

Nejen v početnějších rodinách patří obývací pokoj k těm nejfrekventovanějším místům v celé domácnosti. V obývacím pokoji, kde se schází prakticky všichni členové rodiny, je zapotřebí nejen dostatek prostoru, ale také světlo a maximum pohodlí. Co nedělat při jeho zařizování, abychom tomu napomohli?

Obecná pravidla

Ani obývacímu pokoji, ve kterém budou staženy žaluzie, nesmí chybět energie. Vždy na vás dopadne chmurná nálada, jestliže zvolíte stěny tmavé a fádní. Umístění nábytku, tóny barev a světlo jsou proto rozhodující pro spokojenost všech, kteří obývací pokoj využívají.

Tóny barev

Pokud míří váš výhled z okna přímo na sever, smiřte se s tím, že slunce k vám zajde až v odpoledních hodinách. Z barev vybírejte proto spíše ty, které jsou teplé. Nebojte se odstínů hnědé, žluté anebo oranžové. Zkuste experimentovat i s doplňky, které můžete doladit tak, aby k barevným stěnám pasovaly maximálně příjemně.

V případě, že máte v obývacím pokoji okna na jižní stranu, kam přijde slunce téměř po celý den, je dobré vybírat i z barev, které jsou studené. Volit tak můžete fialové, modré, nebo zelené odstíny.

Rozmístění nábytku

Usazení nábytku do vašeho prostoru není vždy úplně jednoduchý úkol. Aby obývací pokoj působil spíše jako otevřený prostor, je zapotřebí vybírat jen ty prvky, které skutečně využijete. Pohodlná a rozměrově velká sedačka se bude vždy hodit. Cítit se na ní můžete pohodlně ale jen do chvíle, dokud z ní máte všeobecný rozhled. Nejméně pohodlné je sedět k vchodovým dveřím zády. Volte proto opačnou možnost a každý kus nábytku, který chcete do obývacího pokoje umístit, si dobře rozmyslete.

sedačka

Foto: Pixabay

Osvětlení hraje svou roli

Pořizování světel do obývacího pokoje vždy přizpůsobte velikosti místnosti. Světlo v obývacím pokoji by mělo být tlumené a rozmístěné tak, aby svítilo i tam, kam dopadá největší stín. U sedací pohovky, nebo relaxačního křesla by neměla chybět lampička na čtení. Typy osvětlení s nastavitelnou intenzitou světla nesou určité výhody. Můžete volit nejen z řady bílých světel, ale osvětlit místnost barevnými světly, přesně podle své nálady. Nevolte tak statická, pevně daná světla a nechte si prostor na průběžné nastavování.

Doplňky v obývacím pokoji

V obývacím pokoji by neměl chybět ani odkládací konferenční stolek. Ten by však měl odpovídat velikosti pohovky, na které chcete sedět. Ve chvíli, kdy si zakoupíte prostornou sedačku s miniaturním stolkem, kde odložíte sotva hrnek s kávou, nebude v tu chvíli působit nejlépe.

Stejně tak si nastavte na hodinách správný čas, opečovávejte květiny a vše zelené. Obývací pokoj je prostor, kde se chtějí všichni cítit pohodlně. Vpusťte do místnosti světlo a energii. Vyrolujte přes den žaluzie a obohaťte vaši místnost o pěkné designové doplňky.

Zdroje informací: https://www.homeincube.cz/vyhnete-se-5-nejcastejsim-chybam-pri-zarizovani-obyvaciho-pokoje/

https://nabytok4you.cz/nejcastejsi-chyby-pri-zarizovani-obyvaciho-pokoje

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.