Prodej domu

Co je potřeba zařídit před prodejem domu?

Vlastníte dům, který byste rádi prodali?  Víte co všechno je potřeba zařídit k prodeji domu?  Pokud ne rádi vám poradíme a v následujících řádcích, se vše dozvíte.

Realitní kancelář- profesionál za zády

Prodej domu může být pro někoho stresující, zvláště pokud nevíte nic o trhu s nemovitostmi.  Svěřte se proto zcela realitní kanceláři, která zájemcům může nabídnout komplexní služby od prohlídky domu až po financování koupi domu.  Někdy také mohou nastat problémy s doklady, rozdělením majetku a dalšími nepředvídatelnými překážkami.  A v takových případech je dobré mít za sebou někoho, kdo vám poradí a pomůže a to realitního makléře.

Lokalita a stanovení ceny

Ze všeho nejdříve se zajímejte o to, v jaké lokalitě prodáváte daný dům.  Lokalita je totiž jedním z nejdůležitějších požadavků, které kupující při hledání nemovitosti řeší.  Dalším parametrem je samozřejmě cena. Určit správnou cenu nemovitosti, tedy tržní cenu nemovitosti může být někdy oříšek.  Ceny by neměla být ani vysoká ani nízká a neměli byste na prodeji prodělat.  Oba tyto požadavky nechejte na realitní kanceláři, která má zkušenosti a informace o současném trhu nemovitostí a také přesně ví, v jakém cenovém rozmezí se podobné reality pohybují.

Příprava domu na prodej

Před tím než dům prodáte, je potřeba ho dát do takového stavu, aby byl dům prodejný.  Samozřejmě je rozdíl pokud prodáváte rozestavěný dům spíše k rekonstrukci nebo již k nastěhování.  Velkou výhodou jsou také kvalitní fotky, na které se často kupující ptají.  Ve chvíli, kdy už máte konkrétní zájemce o dům a svěřili jste se do rukou realitní společnosti, nemusíte se bát. Realitní makléř veškerou komunikaci s kupujícími vyřídí za vás a připraví veškeré, důležité dokumenty i podklady k prodeji domu.  Pokud se prodej nepovede hned na poprvé, nezoufejte, někteří zájemci navštíví velké množství nemovitostí než se rozhodnou ke koupi, takže nemusí být nervózní.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *