nasdum.eu_wellness-vision_cz_nahledovy

Víte, jaké prvky by mělo mít pořádné wellness na klíč?

V zásadě se u každého wellness řídíme tím, zda se jedná o realizaci wellness pro osobní použití do bytu či rodinného domu, anebo o veřejnéwellness pro hotel či penzion. Dvě věci ale mají oba případy společné – wellness musí být dobře navržené (aby fungovalo a bylo ekonomicky co nejméně náročné) a wellness se bude skládat z podobných atrakcí (suché a mokré wellness prvky).

Chci wellness na míru – jak začít?

Rozhodli jste se, že si uděláte radost a pořídíte si domů vlastní domácí wellness? Máte hotel a chcete pro své hosty vybudovat relaxační wellness prostory na klíč? Tak nebo tak vás čeká první krok. Ten vůbec nejdůležitější. Protože podle toho, jakým směrem vykročíte, vás čekají buď měsíce kreativní a smysluplné spolupráce anebo měsíce plné trápení a starostí.

Na první pohled to vypadá, že návrhy wellness vám připraví každý architekt, kterého najdete na internetu. Můžete získat dojem, že realizace wellness zvládne jakákoli stavební firma. Někdy to i slibují. Máme s tím své zkušenosti.

Zdroj obrázku: wellness-vision.cz

Jenže zdání klame. Při budování wellness na klíč jde o velké peníze. Proto vše řádně promyslete a svěřte se do rukou takové společnosti, která má s návrhy wellnessale i realizací wellness zkušenosti. Nejlépe, když má bohaté reference a za sebou mnoho let na trhu. To už může být určité vodítko, stejně tak to, když se specializuje jen na wellness a na nic jiného.

Co nesmí chybět ve vašem wellness?

Finská sauna (nebo infrasauna)

Když začne architekt kreslit návrhy wellness, srdcem bývá vždy finská sauna anebo infrasauna. To podle toho, zda preferujete saunování při vysokých teplotách nebo máte raději příjemné teploty v infrakabině.

Zdroj obrázku: wellness-vision.cz

Ochlazovna

Pokud plánujete wellness na klíč, nezapomeňte na ochlazovnu. Bez pořádného ochlazení totiž saunování nemá takové zdravotní účinky. Pro ochlazení je ideální ochlazovací bazének nebo úplně postačí ochlazovací vědro či káď.

Odpočívárna

Ve wellness není radno spěchat. Užívejte si relaxaci a dejte svému tělu čas pro regeneraci po každé wellness atrakci. Pro odpočinek stačí lehátko vedle sauny. Chcete-li více luxusu, pořiďte si vytápěná relaxační lehátka.

Whirlpool aneb vířivka

Horká voda a tisíce bublinek kolem vás. Velmi příjemná a silně návyková část každého wellness na míru. Výběr konkrétního typu a značky vířivky nenechávejte na poslední chvíli – při realizaci wellness už může být pozdě.

Zdroj obrázku: wellness-vision.cz

Další atrakce pro vaše domácí nebo veřejné wellness

Výše uvedené 4 atrakce by měly být základem každého wellness. Ale pokud máte dostatečně velký rozpočet a vhodné prostory, můžete uvažovat o dalších atrakcích, které pobyt ve vašem wellness dokáží zpříjemnit:

  • Kombinovaná sauna (spojení sauny a infrasauny)
  • Biosauna (sauna s vyšší vlhkostí, vůní bylinek a aromatických přísad)
  • Parní kabina (někdy se setkáte s pojmem parní lázeň)
  • Bazén (nejlépe nerezový, vydrží nejdéle a oceníte jednoduchou údržbu)
  • Solární louka (zapomeňte na solária, zde se opalujete volně a přirozeněji)
  • Kneippův chodník (terapie pro nohy)

Zdroj obrázku: wellness-vision.cz

Prohlédněte si wellness na vlastní oči

Doporučujeme vám, dříve než se pro nějaké wellness na klíč rozhodnete, udělat si cestu do Prahy Uhříněvsi, kde si budete moci nezávazně prohlédnout a vyzkoušet funkční wellness prvky ve špičkově vybaveném wellnessShowroomu společnosti WellnessVision.

Otevřeno mají každý všední den od 9 do 17 hodin. Pokud se předem objednáte, bude se vám věnovat wellness specialista, který s vámi probere možnosti a další postup pro konkrétní návrhy wellness. Vlastní realizace wellness pak již bude hračka a díky jejich zkušenostem vám garantujeme, že vše půjde jako na drátkách.

www.wellness-vision.cz

Zdroj náhledového obrázku: wellness-vision.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *