Chlebové spony nepatří do koše. Jak je doma využít

chleba

Praktické, ohebné a tím i znovu uzavíratelné jsou často spony i na chlebových sáčcích. Tyto miniaturní spony mohou ale posloužit k několika dalším úkolům. Nevyhazujte je proto oknem, ani do koše. Pečlivě je uchovejte a vyčkejte času až se vám budou nejvíc hodit. Použít je můžete skutečně na cokoliv.

Opětovné využití jejich původního účelu

I obyčejný drátek obalený plastem může nakonec leckde i dobře posloužit. Jak? Hodit se mohou báječně k oddělení jednotlivých sáčků s kořením nebo bylinkami. Potraviny, které během vaší spotřeby nezkonzumujete, můžete díky nim samozřejmě opětovně uzavřít do sáčku. Spona se může hodit například i na cestách, kdy je potřeba svačinu vzít s sebou a pečlivě zajistit, aby se vám v batohu nerozutekla.

Opětovné zavírání obalů pomůže šetřit i vaše potraviny. To, co byste jindy vyhodili, zůstane v sáčcích díky chlebovým sponám dobře uzavřené. Můžete takto uchovat například i musli do jogurtu, sušené bylinky do polévky, různé koření, které si s sebou budete chtít vzít na chalupu apod.

sáček

Foto: KKPCW(Kyu3), CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Se šroubky do sáčku

Chlebové spony pomohou i v třídění jednotlivých drobných kousků nářadí. Udělejte si jednou pro vždy pořádek ve vaší dílně. Oddělte od sebe jednotlivé matičky a šroubky podle velikostí i barev. Díky chlebovým sponám už nemusíte mít vše smíchané dohromady. Dílna se stane pro všechny rázem přehlednější.

Chlebové spony v koupelně

Jak je lze využít právě tady? Hravě si poradí s oddělením všech barevných gumiček. Na chlebový drátek navlečte vždy jen konkrétní barvu. Gumičky tak jednotlivě barevně odlište, získáte tím lepší přehled při přípravě účesů apod.

Označte květiny

Pomocí chlebových drátků můžete dobře popsat i vaši výsadbu. Čerstvé mladé výhonky jsou při zasazení od sebe často k nerozlišení. S tím vám mohou být nápomocné i chlebové drátky. Cedulky vyrobené z kousků papíru navlečte jednoduše na a na zahradě se pak díky těmto vychytávkám lépe vyznáte.

Upevněte světlo

Pomocí ohebných drátků můžete cokoliv i snadno přichytit. Hodit se mohou i ve chvíli, kdy se vám nad vaší hlavou houpá venkovní světlo. Vyhnete se tak pravděpodobně i leckdy zbytečnému šroubování či zatloukání hřebíčků.

Kdo chce, může sponami nahradit i obyčejné žabky u záclony. Ty postačí prostrčit skrz záclonovým kroužek, který poté uchytíte snadno i ke konkrétní tyči. Alespoň dočasně tak můžete potíže vyřešit.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/spony-od-toustoveho-chleba-vyuziti/

https://tojenapad.dobrenoviny.sk/plastove-spony-z-baleneho-chleba/

Náhledové foto: Pixabay 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.