Častější restartování mobilního telefonu: Kdy to to opravdu pomáhá a proč

mobil

Mobilní telefon je běžnou součástí našeho každodenního života. Bez chytrého mobilu si to dnes těžko dokážeme představit. Proč a jak často byste měli restartovat svůj smartphone?

Většina chytrých telefonů běží permanentně, vypnou se jen v případě, kdy zbývající kapacita akumulátoru je na velmi nízké úrovni. Jsou však důvody, proč je dobré smartphony pravidelně restartovat.

Restart telefonu mající smysl

Pokud do svého mobilu stahujete a instalujete aktualizaci operačního systému, zařízení se zpravidla automaticky restartuje. Což dává smysl. Pakliže však máte se svým chytrým telefonem problémy, ať už v případě zamrzlé aplikace, nefunkčního internetu, pomalé odezvy apod., pak může restart zařízení znovu zprovoznit. Obecně je doporučeno alespoň jednou za tři týdny mobil restartovat.

Paměť potřebuje restart

To, co vede k doporučení pravidelného restartu, je paměť telefonu. Když potřebujete něco uložit v mobilu, tak se obrátíte na systémovou paměť a rozlišíte místo toho, co potřebujete stále používat. Mezipaměť, například kteréhokoli z prvků systému, ukládá prozatímní data, která jsou poté smazána a už nejsou potřeba. Tyto paměti jsou ovšem někdy blokovány prvkem, který není smazán. Prvkem, který systém může pokládat za stále potřebný, což vede k zablokování části paměti. To má za následek zpomalení.

V závislosti na velikosti a typu paměti, kterou blokuje, se hovoří o chybách menšího či většího významu. Když restartujeme mobil, tato paměť se vymaže, data se začnou znovu ukládat.

telefon

 

Foto: Pixabay

Pravidelná aktualizace softwaru

Pravidelná aktualizace používaných programů má smysl, což ale může souviset s občasným restartem mobilu. Vyřešíte tím několik věcí najednou. Jednak kromě už zmíněných výhod zajistí aktualizace softwaru také větší stabilitu operačního programu, jakožto odstranění bezpečnostní mezery. To je zejména citlivé u aplikací pro mobilní bankovnictví.

Zdroj: chip.cz, https://androidayuda.com/cs/

Náhledové foto: Pixabay