Péřová přikrývka má stále nespočet výhod. Proč je tak skvělá?

peří

Pokud chcete mít ve svém interiéru kromě kvalitního nábytku i dobré spaní, pak si pořiďte kvalitní péřové přikrývky. Denně se můžete položit do jemných, mimořádně nadýchaných lůžkovin. Každý z vás si jistě brzy zamiluje peří z hus či kachen na nichž se dá vyspat až dorůžova. Teplo domova je nejdůležitějším prvkem, které vede ke spokojenosti každého.

Odolnost

Lůžkoviny z peří jsou odolné a vydrží vám i léta, navíc dobře izolují od vlhka. Jsou lehké, na sobě je téměř vůbec neucítíte. Čím více prachového peří bude přikrývka obsahovat, tím více odlehčenější bude. Peří z domácích hus či kachen zvyšuje navíc i kvalitu. Hustota péřové výplně by se měla pohybovat kolem 300 až 600 g/m2. S vylézáním drobných pírek si dělat starosti příliš nemusíte, hustě tkaná bavlněná látka zabrání jakékoliv propustnosti.

polštáře

Foto: Pixabay

S peřinou rovnou do pračky

Výhodou těchto nadýchaných peřin je, že je můžete dát na běžný prací program. Nic se s nimi nestane. Je jen potřeba, aby peřiny vždy důkladně vyschly. Jakmile dáte plísni šanci, může se objevit i u vás. Zvolte proto nejlépe jemný program v sušičce.

Díky husté tkanině moderních péřových dek neproniknou dovnitř ani žádní roztoči a alergeny. Jen je potřeba dbát na správnou údržbu. Deku i s polštářem nechte vyvětrat alespoň jednou týdně na vzduchu. Výhodou je, že nemusíte s každým kouskem hnát ihned do čistírny.

Vysoká prodyšnost brání zpocení

V létě ochladí, v zimě zahřeje, tak by se daly péřové přikrývky definovat. Peří je prodyšné, od pokožky tak dobře odvádí pot i vlhkost. Zabránit dokáže i přehřátí.

Snadno je ustelete

Díky tomu, že jsou nadýchané, je i dobře ustelete. Péřové deky a polštáře postačí jen zlehka protřepat.

Zdroje informací: https://www.chatar-chalupar.cz/perove-prikryvky/

https://livinghome.cz/poznejte-vyhody-perovych-prikryvek-a-polstaru/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.