Moderní trendy

Bydlení v bytě: Jaké jsou aktuální moderní trendy?

Vybavujete si aktuálně byt a rádi byste měli interiér jako ze škatulky podle nejnovějších trendů. Proč ne? Jen byste si měli zjistit, co nyní frčí, aby vzhled korespondoval s těmi nejnovějšími směry, jimiž se interiérový design jako takový vydává. My jsme si pro vás připravili hned několik těch nejznámějších. Třeba se nakonec inspirujete a najdete si ten správný, který vám bude vyhovovat.

Minimalistické pojetí

Doby velkých skříní a skříňových soustav jsou již dávno pryč! V moderním obývacím pokoji sice skříňky nechybí, nicméně jsou řešeny velmi úsporným způsobem, přičemž pochopitelně nepojmou tolik věcí. I obývací stěna se mnohdy už neřeší a majitelé bytu si pořizují nástěnný držák na televizi v kombinaci s malým množstvím poliček a skříněk. Moderní byt s takovýmto kompletem vypadá úsporně a elegantně.

Je libo mramor?

Mramor v žádném případě nepatří pouze na náměstí a náhrobní kameny! V interiéru si najde své místo především jako základ pracovní desky v kuchyni. Perfektně se hodí i do koupelny, kde alternuje dlažbu, případně i obložení. Háček při jeho nákupu snad tkví pouze v tom, že je hodně drahý. Existují ovšem i věrné imitace.

Matné povrchy vytlačují lesklé

Nerez, chrom a jiné poměrně studené kovy již nemají v současných bytech šanci. Už dávno se hospodyňky nepídí po neustálém utírání a leštění takovýchto povrchů. Mnohem modernější jsou matné přírodní materiály, které na sebe prvoplánovitě neupozorňují. Matné věci jsou z pohledu údržby naprosto skvělé, navíc budí velmi vzdušný dojem. Hodně oblíbené je opět takzvané kartáčované dřevo.

Všudypřítomná zeleň

Rostliny v interiéru dokážou doslova divy. Není nutné mít několik druhů pestrobarevných kvítků. Bohatě postačí i zelené rostliny, které interiér prosytí a dají mu punc přírody. I starší komoda či skříň s hezkým květináčem a nějakou tou převislou rostlinkou nadělá velkou parádu.

Bydlení v cestovatelském kabátě

Milujete cestování? Pak se nerozpakujte a volte právě tento styl. Moderní byty s různými fototapetami na zdech symbolizujících třeba horské vrcholy, nebo naopak industriální část měst či památky, vypadají moc hezky.

Zdroj náhledového obrázku: bytovetrendy.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *