Aby byla práce v kuchyni co nejefektivnější

01_pribory

Při navrhování nové kuchyně se většina lidí soustředí na vzhled a rozvržení základních prvků každé kuchyňské linky a jejího bezprostředního okolí: lednice, dřezu a sporáku. Jedná se samozřejmě o velmi důležité věci a správný design kuchyňské linky je zásadní. Někdy se ale lidé tak soustředí na tyto „velké“ věci, že zapomínají na detaily. Ale jak praví staré známé pořekadlo, ďábel se skrývá právě v detailu. Maximální efektivitu práce v kuchyni nezajišťuje jen „velký“ design, ale také nenápadné, přitom však chytré, drobnosti.

Detaily, které umí usnadnit život

Systém zásuvek, organizérů a třídičů zásuvek je typickým příkladem oblasti, která má potenciál učinit práci výrazně efektivnější. Zdá se to na první pohled jako drobnost, nad kterou nemá smysl příliš přemýšlet, ale správně vybraný třídič příborů dokáže divy. Zapomeňte na nevzhledné plastové organizéry s několik málo přihrádkami. Rozdělte si celou zásuvku na oddělení, ve kterých bude mít každý kousek nádobí svoje přesně dané místo. Už žádné přehrabování v hromadě kávových či pohárových lžiček, dortových vidliček a dalších drobných kousků servisu, zařiďte si kuchyň tak, abyste byli schopní vytáhnout každý kousek i poslepu (v zásuvce s noži to ale raději nezkoušejte).

Pokud ukládáte talíře do hluboké zásuvky, co třeba využít zásobník s tzv. pružným dnem pro snadné odebírání talířů. Tohoto chytrého pomocníka známe především ze školních a závodních jídelen, hodí se ale i doma.

02_pribory

Foto: Pixabay

I skladování potravin může být efektivní

Zapomeňte na hromady napůl plných sáčků s moukou nebo cukrem, pořiďte si uzavíratelné skleněné dózy. Kromě toho, že budete mít dokonalý přehled o tom, kolik které ingredience přesně máte, zamezíte škodlivému hmyzu v tom, aby se v sáčcích usídlil.

Nutno podotknout, že v současné době lze všechny prvky získat i ve velmi pěkných designových úpravách, které nejen, že vaší kuchyni ostudu neudělají, ale naopak jí učiní ještě zajímavější.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.