Orchidej

Co vše potřebuje orchidej

Pokud chcete mít interiér vybaven nádherně rozkvetlou orchidej, nestačí si ji jen koupit v nejbližším květinářství. O tuto krásnou rostlinu, která váš domov zkrášlí, je potřeba se také starat. My si dnes představíme nejzákladnější podmínky pro správný vývoj a růst orchidejí v interiéru. Pojďme na to!

Kam orchidej postavit?

To je první a základní otázka. Jaké místo květině vyhovuje? Velmi často se určitě setkáte s tím, že orchidej uvidíte na okenním parapetu. Nemusí to být špatně, avšak pozor. Orchidejím takové stanoviště vyhovuje jen do chvíle, kdy nejsou vystaveny zbytečně ostrému světlu. Pokud tedy již chcete mít orchideje na okně, určitě nevolte taková okna, která jsou orientovaná na jižní stranu. Mají-li orchideje moc světla, jejich listy se zbarvují do žluté barvy. Příliš málo světla se zase projeví černými skvrnami na rostlině.

Orchidej

Foto: Pixabay

Jaký substrát zvolit?

Dále je důležité zvolit ideální substrát, ze kterého bude orchidej růst. Určitě musí jít o takové podloží,, které umožní kořenům dýchat. V tomto ohledu je nejlepší zvolit například borovicovou kůru, kokosové šupiny nebo keramzit či rašelinu.

Kolik vody orchidej potřebuje?

Poslední otázkou je, jak orchidej zavlažovat. První zásadou by mělo být, že orchidej nebudete zalévat uprostřed dne. Ideální je zalévat orchidej vždy ráno, a to asi jednou za týden. Pro orchideje je lepší sušší substrát než nadměrně mokrý. S přebytečnou vodou se totiž sžívají hůř než se suchem. Kořeny jsou náchylné na hnití. Dbejte také na to, aby na rostlině nebyly žádné kapky ani zbytky vody, když na ni svítí slunce. V opačném případě totiž voda na povrchu orchideje funguje jako jakási čočka a je schopna rostlinku spálit. I to je tedy důvod oné zmíněné zásady, že orchideje zaléváme vždy ráno, nikoli například v poledne, kdy je sluneční svit nejvýraznější.

Náhledové foto: Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *