A zase lednice: Výběr dle velikosti a funkcí

Lednice

Lednici je třeba vybírat i podle toho, jakou má velikost a jakými funkcemi disponuje. Rozhodně se spolehněte na to, že mnohé lednice dokážou uspořit maximální množství místa a jsou přitom výkonné. Co se týká funkcí, některé jsou tak dokonalé, že prodlouží životnost uchovávaných potravin i několikanásobně. Záleží samozřejmě na tom, jaké věci v lednici uchováváte a jakým způsobem se k celému skladování postavíte. Podívejme se tedy na několik dobře mířených rad, jež s volbou té správné lednice pomohou.

Na velikosti záleží…

V první řadě je třeba předznamenat, že lednice by neměla nijak vyčnívat z řady ostatních spotřebičů, které v domácnosti máte. Jednat se přitom může jak o klasické modely lednic, tak i o vestavby. Vy sami si musíte zvolit takovou lednici, která svými parametry zapadne do interiéru vaší kuchyně. K hloubce, jež je udáván, je třeba ještě přičíst zhruba 3 až 5 centimetrů a k šířce lednice 2 centimetry, a to po všech stranách.

Objem lednice představuje velikost úložného prostoru

Řídit byste se měli i pole celkového udávaného objemu. Právě ten totiž umožní umístění určitého množství polic a pochopitelně i potravin. Stanovit byste si měli lednici podle úložného prostoru hlavně podle počtu lidí ve vaší domácnosti. Obecně platí údaj hovořící o celkem 50 až 70 litrech objemu lednice na jednu osobu. U mrazničky se jedná o 20 litrů. Pokud tedy potřebujete ledničku pro 4 osoby, pak se vyplatí přemýšlet o modelech s objemem nad 200 litrů.

A funkce?

Důležitou roli hrají logicky i funkce lednice. Podívejme se na některé v následujících přehledných odrážkách.

–          No Frost- systém bez námrazy

–          režim Eco- je schopen nastavit optimální úspornou teplotu okolo 5 stupňů Celsia

–          Ever Fresh- disponuje vakuovým systémem pro uchování čerstvého jídla

–          Party- má skvělý časovač pro optimální vychlazení drinků na party

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.