Merbau

Sázka na jistotu: Masivní dřevěné podlahy Merbau

Krásné podlahy v interiéru mohou být vyrobeny z mnoha různých materiálů. Tím nejkrásnějším je bezesporu masivní dřevo. Jeho čistě přírodní charakter dokáže v každém interiéru vykouzlit skvělou atmosféru. Vybírat je dnes možné ze spousty zajímavých tuzemských i cizokrajných dřevin. Pokud i vy momentálně váháte, jakou je nejlepší zvolit, jste na správné adrese. Naším tipem je dřevina s názvem Merbau, která dokáže i ze zdánlivě neotřelé podlahy vytvořit doslova skvost. Zaměřme se na ni tedy podrobněji.

Luxusní vzhled zaručen

Nejprve si samotnou dřevinu Merbau představíme. Jedná se o dřevo pocházející ze stromů, jež rostou v oblastech jihovýchodní Asie, a to především v Indonésii a Malajsii. Typické jsou především svou polohou nedaleko pobřeží a v poněkud vyšších polohách, avšak maximálně do 400 metrů nad mořem. Jádrové dřevo je charakteristické hnědošedým až červenohnědým nádechem. Mezi jednotlivými prkny jsou patrné drobné rozdíly, nicméně jde o zcela přirozenou záležitost.

Ostatní důležité vlastnosti

Vynikající je fakt, že dřevo má naprosto stejnosměrně se rozvíjející texturu, která je typická absencí defektů a běli. Zlatavé žilkování zajišťuje vysoký obsah tolik typické pryskyřice. Dřevo je maximálně tvrdé a zaručuje tak podlaze jak vysokou rezistenci vůči různým mechanickým poškozením, tak i dlouholetou životnost.

Nezbytná povrchová úprava

U jakýchkoli dřevin je značně důležitá povrchová úprava. I třeba sibiřský modřín anebo jiné dřeviny vyžadují dokonalou údržbu. Prkna z dřeviny Merbau velmi jednoduše ošetříte za pomocí přípravku OSMO Čistý vosk. Bohatě postačí dva úplně tenké nánosy a prkna budou připravena k finální pokládce. Ta není nijak složitá, a to díky opatření jednotlivých kusů takzvanou perodrážkou. Při celoplošném lepení se vyplatí použít ještě kvalitního lepidla na polyuretanové bázi.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *