Zastínění

Možnosti řešení zastínění se různí

Ostré sluneční světlo a především vysoká teplota v interiéru patří mezi strašáky každého majitele rodinného domu. Právě proto je zapotřebí realizace kvalitního zastínění. Pokud i vy momentálně uvažujete o některé z možností zabránění vniku sluníčka do vašich vnitřních prostor, začtěte se do následujících řádků. Poradíme vám, jaké se nabízejí alternativy a jakým způsobem efektivně zastínit prostor u oken Možností je hned několik.

Záclony nic moc nevyřeší

Na první pohled by se mohlo zdát, že hezké stylové záclony přítomné skoro v každém oknu, mají primární úkol zastínit vnitřní prostor. Jejich role spočívá spíše v jakémsi typu dekorace, která má přinést do konkrétního pokoje hlavně neotřelý design a pohodu. Podle záclon ostatně mnozí lidé soudí, že je konkrétní stavba skutečně obývána. Optimální bude, když si záclony navíc doplníte stylovými závěsy, které dokážou světlo tlumit a nechat jej venku. Řešení mohou ale klidně představovat i klasické hliníkové žaluzie přímo v okenních tabulích. Jejich cena není nijak vysoká a jsou také maximálně funkční. Vybírat je lze v nejrůznějších barevných dekorech.

Stylové římské rolety

Zajímavou volbou jsou i nadčasové elegantní římské rolety. Ty se vyznačují především ryze látkovým charakterem. Jejich celkový vzhled rozhodně zaujme a volit můžete v podstatě jakékoli látky dle vlastních představ. Nejčastěji jsou k pevné lamele uchycené za pomocí suchého zipu, takže jejich praní a celková údržba rozhodně nebudou žádné hospodyňce činit sebemenší obtíže. Naprosto pohodové je i ovládání celého systému rolet.

A co japonské stěny?

Pro velmi rychlé a efektivní zastínění můžete využít služeb zajímavé japonské stěny uchycené v garnýži. Ta je ukotvena přímo ve stropě, anebo ve zdi. Japonská stěny se vyznačuje elegancí a především rychlou montáží. Během zhruba 15 minut máte velmi důmyslný systém zastínění jednoho okna.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *