Stavební materiál 2

5 rad jak sehnat levný stavební materiál

Stavební materiál představuje jednu ze základních možností maximální úspory na vlastní stavbě. Je jasná, že spousta lidí chce ušetřit především stavbou domu svépomocí a vykonáním mnohých stavebních činností vlastními silami, nicméně i přesto je třeba říct, že na stavebním materiálu můžete mnohdy ušetřit ještě více než na samotných stavebních pracích. Podívejme se tedy na základní možnosti úspory na stavebním materiálu v pěti bodech.

1. Nakupujte ve slevách

První rada je zcela logická. Nákup se slevou je dnes poměrně hodně oblíbený, jelikož nabízí maximální úsporu. Na trhu zcela jistě najdete výrobce anebo prodejce, kteří jsou schopni jít s cenou na úplné minimum.

2. Porovnávejte ceny u konkurence

Velmi důležité je především porovnání cen u konkurenčních firem. Každá prodává logicky materiál za rozdílné ceny. Porovnání si můžete bez větších potíží udělat v online formě například v některém z porovnávačů. Výbornou volbou je třeba srovname.cz.

3. Použitý levný stavební materiál

Úspora je logicky možná i na nákupu stavebního materiálu. Nejlevnější jsou zejména porfixové bloky. Ty lze sehnat za opravdu nízké ceny. Svou kvalitou ale takové cihly nepředčí. Jestliže chcete mít tepelně izolační vlastnosti vašeho domku co nejlepší, pak se nerozpakujte nakoupit i dražší cihelné bloky.

4. Bazar stavebního materiálu pomůže

Jestliže nepotřebujete vyloženě nový stavební materiál, klidně si můžete vybírat i ve stavebních bazarech. Nejvýhodnější je vybírat přímo ty, které se nacházejí v blízkosti vaší stavby. Dovoz stavebního materiálu je takto úplně nejlevnější. Jinak není od věci prohlédnout si i stavební materiál ceník na internetu v různých online bazarech.

5. Ne všechno musíte mít

Přirozená skromnost by člověku měla velet v tom, že ne všechny nejmodernější materiály musíte mít. Mnohdy spíše pracuje reklama a marketing konkrétních firem, které prodávají materiál značně předraženě.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *