5 důvodů, proč dát přednost smaltovanému nádobí

Smaltované nádobí

V dnešní době si můžete pořídit nádobí do kuchyně s puncem kvality. Ať už se rozhodnete pro nerezové, litinové či teflonové produkty, měli byste znát jeho výhody a nevýhody. Tentokrát se podíváme na zoubek smaltovanému nádobí.

Většina lidí má spojeny smaltované hrnce, mísy a pekáče s časy dávno minulými, a proto jsou považovány za retro nádobí. I když jsou dnes v každém obchodě k dostání luxusní a kvalitní pomocníci do kuchyně, smalt je nesmrtelný a rovněž designový.

Dejte smaltu šanci

Pro někoho jsou smaltované mísy v kuchyni pouze do počtu a moderní hospodyňky je možná dostaly jako dárek od babičky. Jenomže naše babičky nebyly hloupé, ba právě naopak měly pod čepicí. Právě ve smaltované míse umícháte parádní těsto na chleba či koláče. Díky dvěma ouškům na stranách se vám s ním bude perfektně pracovat. Trendy nerezová mísa je sice praktická, ale v tomto ohledu nemůže smaltu konkurovat. Smalt je léty prověřený materiál a nikdo by ho neměl podceňovat. Jen si představte, že je technika smaltování pro člověka přínosem více než 2000 let.Smaltované nádobíFoto: Sfinx

V čem tkví jeho kouzlo?

Smalt je materiál, který se používá už spoustu let. Jedná se o křemičitou taveninu, která má mnoho společného se sklem a vypaluje se v peci při minimální teplotě 600 – 800 stupňů Celsia. Díky tomu je nádobí odolné a při správném zacházení takřka nezničitelné. Určitě si pamatujete smaltované pekáče, v nichž se pekly husy a kachny. Ano, pekáče se pyšní obrovskou velikostí a odolají vysokým teplotám. Samozřejmě jsou k dostání i v menších variantách. Pokud si pořídíte dva kusy, jedním nahradíte poklici stejně jako naše babičky. Smaltované nádobí je navíc zdravotně nezávadné a vydrží po dlouhá léta. Ke všemu se o tento druh kuchyňských pomocníků snadno pečuje a lze je pořídit za lidové ceny.

Mrkněte se do internetového obchodu SFINX, kde naleznete pestrou paletu smaltovaných produktů a dalších doplňků, jako jsou džezva, hmoždíř na koření, pečící formy a praktické sady nádobí.

Náhledové foto: Sfinx

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.