Výroba pizzy krok za krokem: Co všechno budete potřebovat?

Pizza

I když se jedná původně o italskou pochoutku, zdomácněla pizza snad všude ve světě. Nejinak je tomu i u nás, kde se stala oblíbeným pokrmem zejména mladší generace. Pizza může být na spoustu různých způsobů, každý si ji může dát tak, jak ji má nejraději. A jak se vlastně pizza vyrábí a co je zapotřebí za náčiní?

Příprava pizzy v domácích podmínkách

Upéct si pizzu doma není zase tak náročné. Stačí připravit si kynuté těsto, které není nijak složité. Dále potřebujete mít k dispozici rajčata nebo kečup, případně rajský protlak, které jsou základem. Výborné je mít po ruce koření na pizzu, zejména bazalku, oregano. A dále pak záleží na vás, co na povrch kulatého slaného koláče dáte. Může to být klasicky salám, šunka a sýr nebo ančovičky či slanina. Co člověk, to jiná příchuť pizzy. I když se běžně v pizzeriích na pečení používají pece na pizzu, vy ji doma můžete upéct normálně v elektrické nebo plynové troubě.

Jak se peče pizza v pizzeriích

Restaurace typu pizzerií se hojně rozšířily i v tuzemsku – v každém větším městě najdete alespoň jednu. Není divu, když pizza patří k oblíbeným chutným obědům i večeřím. Zde se pizza připravuje ve velkém, takže kuchaři potřebují mít k ruce hnětače na výrobu speciálního kynutého těsta na pizzu. Aby se dílo podařilo, je nutná i kynárna, v níž těsto krásně nakyne. Jedná se vlastně o vyhřívanou skříňku se stálou teplotou. Nezbytným vybavením jsou pak lopaty na pizzu, které zjednoduší práci při pečení.

Jak pizzu podávat?

Jakmile vytáhnete pizzu z trouby, měli byste ji pomocí kolečka nakrájet na jednotlivé díly. Pizzu pak servírujete na větším talíři. V pizzeriích, které jsou vybavené také na objednávky s sebou, mají k dispozici uzavíratelné papírové krabice, do kterých pizzu zákazníkům dávají.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.