Co očekávat od vinylových podlah

Vinylová podlaha

Podlahy v domě nebo v bytě představují investici, o které majitel předpokládá, že je na několik let dopředu vyčerpaná. Svým způsobem je to pravda, protože podlahu nelze měnit jak spodní prádlo. Výběr podlahové krytiny by měl tedy být co nejpečlivější. Materiál je třeba také přizpůsobit charakteristice místnosti, a tak se do koupelny jistě nebude pokládat dřevěná podlaha a do dětského pokoje dlažba. V poslední době si spotřebitel oblíbil zejména vinylové podlahy, které mají mnoho pozitivních vlastností. Výhody vinylu jsou tedy jedním z velkých plusových bodů této podlahy, které ji posouvají stále výš v žebříčku oblíbenosti.

Co mohou vinylové podlahy nabídnout

Především je to vysoká odolnost proti vlhkosti. Znamená to tedy, že vinylová podlaha se skvěle hodí nejen do koupelny, ale i do kuchyně nebo na chodbu, kde je setkání s vlhkostí poměrně častým jevem. Výhodou je v tomto směru i snadná údržba, kdy postačí jen povrch vinylu setřít. Žádné speciální úpravy nejsou potřeba. Tohle ocení především zaměstnané ženy, které mají v tak uspěchané době poměrně málo času sami na sebe, natož ještě najít čas na každodenní úklid podlahy v několika fázích.Vinylová podlahaFoto: Parketcentrum

Realizace podlah, kdy je položen vinyl, je vhodná i pro majitele domácích mazlíčků. Vinylové podlahy jsou totiž odolné i proti mechanickému poškrábání. Vinyl se tak snadno nezničí a není třeba se tedy obávat nové pokládky podlahy. Mezi další výhody vinylu jistě patří i široký výběr barevných kombinací a odstínů a skvěle imitují i jiné materiály. Vybírat lze vinylové podlahy v imitaci dřeva s jemnými drážkami, které jakoby kopírovaly hladký povrch dřeva. Skvělá je napodobenina betonu či kamene, jenž promění nudnou chodbu nebo vstupní halu k nepoznání. Navíc je lepený vinyl stejně jako marmoleum skvělou volbou pro podlahové vytápění.

Pokud se právě rozhodujete, jakou podlahu zvolit do svého nového bytu, vinyl může být skvělým řešením. Odborné poradenství a široký sortiment v této oblasti nabízí také plzeňská firma Parketcentrum.cz.

Náhledové foto: Parketcentrum

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.